„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2009 06 15

Susikibo dėl gelbėjimo liemenių

Keleivius per Kuršių marias į Smiltynę plukdantys laivininkai grasina nesilaikyti Klaipėdoje įsigaliojusių taisyklių, kuriose numatyta, kad keleiviai privalo dėvėti gelbėjimo liemenes. Verslininkų nebaugina net gresiančios baudos.
Mažųjų laivų savininkai kratosi uostamiesčio politikų patvirtintų taisyklių.
Mažųjų laivų savininkai kratosi uostamiesčio politikų patvirtintų taisyklių. / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Uostamiesčio tarybos patvirtintos Saugaus elgesio vandenyje ir ant ledo taisyklės įsigaliojo praėjusią savaitę. Laivininkus labiausiai papiktino taisyklių punktas, reikalaujantis, kad „uosto akvatorijoje ir jūroje plaukiojant mažaisiais, pramoginiais ir buriniais laivais privaloma vilkėti gelbėjimo liemenes“. Už šio reikalavimo nesilaikymą gali būti skirta bauda nuo 50 iki 100 litų.

Nurodymų nevykdys

Mažųjų laivų savininkų asociacijos „Pajūrio laivai“ vadovo Algirdo Valentino manymu, šis punktas juos diskriminuoja, nes reikalavimas vilkėti liemenes netaikomas Smiltynės perkėlos keltų keleiviams. „Mažųjų laivų keleiviams iki šiol nėra nutikę jokių nelaimių, o keltų keleiviai yra nukentėję ne kartą, – aiškino verslininkas. – Be to, Vidaus vandenų laivybos taisyklėse, kurios galioja visoje Lietuvoje, nurodyti visi atvejai, kada privalu vilkėti liemenes.“

Anot A.Valentino, laiveliai, keliantys žmones į Smiltynę, plaukioja tik esant palankioms oro sąlygoms. Per metus susidaro tik apie 45 tokias dienas. „Jei verstume keleivius vilktis liemenes, jie būtų labai nepatenkinti, – tikino verslininkas. – Jie turėtų vilktis liemenes, kurias jau vilkėjo šimtai žmonių. Liemenių laive turime tiek, kiek plaukia žmonių. Kritiniu atveju visada spėtume jas išdalyti.“

A.Valentinas tikino nevykdysiąs miesto valdžios nurodymų ir pareiškė, kad mažuosius laivelius turi kontroliuoti ne miesto savivaldybė, o Valstybinė vidaus vandenų laivybos inspekcija.

Rūpinasi saugumu

Klaipėdos tarybos sekretorius Vidmantas Plečkaitis teigia nematantis nieko bloga, kad atsirado minėtas taisyklių punktas. Esą jis įvestas rūpinantis žmonių saugumu. „Kodėl turėtume laukti, kada atsitiks nelaimė? – svarstė jis. – Nors nelaimingų atsitikimų neužfiksuota, privalome užbėgti jiems už akių.“ Anot V.Plečkaičio, liemenės būtinos todėl, kad uosto akvatorijoje vyrauja stiprios srovės. Esą net geriausias plaukikas, iškritęs iš laivo, nesugebėtų išplaukti į krantą. Kelte liemenių esą nereikia, nes jis neapsiverstų.

Kas atsakys?

Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos viršininko pavaduotojo Jono Lukšos teigimu, uosto teritorijoje plaukiojantiems laivams neturėtų būti taikomas reikalavimas keleiviams išdalyti liemenes.

Uostamiesčio tarybos sekretorius V.Plečkaitis tikino šią savaitę surengsiąs Jūrinių reikalų komisijos posėdį, į kurį pakvies visas suinteresuotas šalis. „Tegul mums aiškiai pasako, kad mažųjų laivelių keleiviams nereikia vilkėti liemenių, tegul parašo raštą, jog lendame ne į savo daržą. Jeigu vaikas be liemenės iškris už borto, kas turėtų prisiimti atsakomybę?“ – piktinosi jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“