Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 09 14

Sutartis su IBM dėl mokslinių tyrimų centro steigimo – jau šią savaitę

Sutartį su JAV informacinių technologijų kompanija IBM dėl pastarosios mokslinių tyrimų centro steigimo Lietuvoje planuojama pasirašyti po keleto dienų.
Temos: 1 IBM

„Verslo žinios“ rašo, kad centre dirbs įvairių universitetų mokslininkai.

Pasak ūkio ministro Dainiaus Kreivio, numatomas susitarimas dėl bendradarbiavimo tyrimų srityje su IBM išmokys, kaip mokslo idėją paversti patentu.

„Numatomas susitarimas dėl bendradarbiavimo tyrimų srityje su IBM, kuri pirmauja pasaulyje pagal užregistruojamų patentų skaičių ir jų komercializavimą, išmokys, kaip mokslo idėją paversti patentu. Tikimės, kad jau per artimiausius metus Lietuvos mokslininkų užregistruojamų patentų skaičius padidės bent 10 kartų“, – teigė D.Kreivys.

Anot jo, Lietuva turi gabių mokslininkų, galinčių ir darančių pasaulinio lygio mokslo atradimus, tačiau trūksta patyrimo ir žinių, kaip tyrimų rezultatus paversti patentais ir inovatyviais produktais, kaip parduoti juos pasaulinėse rinkose.

IBM tyrimų centro mokslininkai gilinsis į pažangiąsias nanotechnologijas, o kaip sako D.Kreivys, bendri intelektinės nuosavybės savininkai bus IBM ir Vyriausybė. Iki šiol užsienio aukštųjų technologijų kompanijų užsakymų atliktų tyrimų nuosavybė priklausė tik užsienio kompanijoms.

Tačiau Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas Eugenijus Butkus siūlo, kad išradimo savininkais galėtų tapti mokslininkai. Anot jo, sukūrę produktą, vertą patento, mokslininkai nėra linkę jo patentuoti, mat pagal lietuvišką tvarką intelektinė nuosavybė priklauso ne mokslininkui, o institucijai – universitetui ar institutui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos