Pasveikinti Gitaną Nausėdą tapus šalies vadovu liepos 12-ąją buvo kviesti svečiai iš politikos, kultūros, pramogų ir kitų sričių. Tarp jų galėjo būti ir Seimo narys, konservatorius V.Juozapaitis bei Santaros klinikų Šeimos medicinos centro vadovas V.Kasiulevičius.
Pavyzdžiui, profesorius V.Kasiulevičius kvietimą gavo pirmadienį, praėjus 10 dienų po iškilmingos šventės. Jis antradienį feisbuke pasidalino kiek ironišku įrašu, kuriame džiaugėsi, kad „šį kartą neprireikė ir trijų savaičių gauti pakvietimą į Prezidento inauguracijos šventę liepos 12 dieną.“
Tiesa, kiek vėliau profesorius feisbuke patikslino, kad šventėje visgi buvo, sulaukė elektroninio kvietimo.
Į dar įdomesnę situaciją buvo pakliuvęs parlamentaras V.Juozapaitis, laišką su kvietimu gavęs kitą dieną po šventės. Savo feisbuke politikas džiaugėsi pagaliau sulaukęs kvietimo, bet apgailestavo negalėsiąs juo pasinaudoti, mat vokas, išsiųstas dar liepos 8 dieną, adresatą pasiekė gerokai vėliau.
„Prezidentūros kanceliarijos pasirinkta kurjerų tarnyba SAMUS, kuriai pavedimas duotas, anot lipduko ant voko, 2019-07-08, ir Lietuvos paštas, kurio spaude ant voko puikuojasi 2019-07-13 (t. y. šiandien) data, savo misiją suprato gana filosofiškai – geriau vėliau negu niekada“, – socialiniame tinkle rašė V.Juozapaitis.
„Sako – karalių kuria aplinka, tad belieka JE Prezidentui palinkėti stiprybės ir budrumo – su tokiais kurjeriais ir pagalbininkais kelias gali būti duobėtas“, – teigė jis.
Parlamentaras 15min.lt patvirtino, kad skirtingai nei V.Kasiulevičius, elektroninio kvietimo negavo ir pokylyje nedalyvavo.
SAMUS atlieka vidinį tyrimą, turi priekaištų prezidentūrai
Kurjerių tarnybos komercijos direktorius Martynas Galadauskas sakė, kad apie susidariusią situaciją yra žinoma, pradėtas vidinis tyrimas – SAMUS išsiuntė užklausą subrangovams su prašymu paaiškinti, kodėl taip nutiko.
„Kol kas nekomentuosime, vyksta tyrimas su mūsų subrangovu, kuris pristatinėjo laiškus. Laukiama jų komentaro, kodėl taip įvyko“, – sakė jis pridėdamas, kad „situacija nenormali, taip būti neturėtų“.
Kartu jis atkreipė dėmesį, kad išsiųsti kvietimus pavėlavo ir prezidentūros kanceliarija.
„Iš kitos pusės, akmuo skrieja į prezidentūros daržą, nes buvo žadėta kvietimus perduoti pirmą savaitę, savaitės pradžioje, bet jie buvo perduoti tik liepos 8 dieną. Jie žadėjo anksčiau, patys dievagojosi, kad viskas paskutinę akimirką. Adresai netikslūs, duomenys netikslūs“, – teigė M.Galadauskas.
Prezidentūra: laiškai turėjo būti pristatyti per 1-3 darbo dienas
Prezidentūros kanceliarijos atstovai teigia, kad pagal kanceliarijos ir SAMUS sudarytą sutartį, kvietimai gavėjams turėjo būti pristatyti per 1-3 darbo dienas nuo siuntų paėmimo dienos, tad net ir išsiuntus juos liepos 8 dieną, laiškai vėliausiai turėjo būti įteikti liepos 11 dieną.
„Tiekėjas taip pat įsipareigojo iš anksto raštu informuoti užsakovą apie bet kokias aplinkybes, kurios trukdo ar gali sutrukdyti tiekėjui tiekti paslaugas nustatytais terminais. LR Prezidento kanceliarija apie jokius trikdžius, pristatant gavėjams kvietimus, informuota nebuvo“, – rašoma prezidentūros komunikacijos grupės atsiųstame atsakyme.
Kartu atsakyme yra sureaguojama į kritiką, kodėl laiškai buvo išsiųsti vėliau nei planuota. Pasak prezidentūros atstovų, ruošiantis inauguracijai „buvo santykinai nedaug laiko sudaryti kviestinių svečių sąrašą, parengti kvietimus, juos išplatinti.“
Kaip teigia prezidentūros atstovai, kaip reaguoti į susidariusią situaciją esą dar bus sprendžiama.