Nurodyta klastotės pradinė kaina – 8173 eurai. Pasak Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus direktoriaus Osvaldo Daugelio, ši suma – akivaizdžiai per maža. Vien M.K.Čiurlionio aplankas buvo parduotas daugiau nei už 10 000 eurų.
„Tai kopija. Kažkoks M.K.Čiurlionio gerbėjas, matyt, nutapė jį iš atminties. Jis toks per daug nuglaistytas. Tikrojo „Demono“ autoriaus braižas buvo visiškai kitoks. Be to, ir parašo M.K.Čiurlionis nedėdavo. O čia jis yra. Ir demono sparnai visai ne tokie kaip originale. Kopijų gali būti, jei tik kas nori jas įsigyti. Nematau nieko blogo. Tai tik parodo, koks M.K.Čiurlionis yra populiarus“, – kas išduoda tai, jog parduodamas paveikslas - ne originalas, atskleidė O.Daugelis.
Klastotės tik parodo, koks M.K.Čiurlionis yra populiarus.
Anot muziejaus direktoriaus, šiais metais Paryžiuje buvo pasirodžiusi kito paveikslo klastotė. Tačiau vėliau ji buvo išimta iš aukcione parduodamų darbų sąrašo.
„Paryžiuje turime savą žmogų, tad šis nuėjo apžiūrėt to tariamo M.K.Čiurlionio paveikslo. Aukciono namai atsižvelgė į jo komentarus ir pašalino klastotę“, – paaiškino O.Daugelis.
Dar vienas bandymas parduoti šio tapytojo paveikslo klastotę buvo išaiškintas 2013 metais. Tą kartą Paryžiuje bandyta parduoti „Paukščio ir vaiko“ klastotę.
Šiuo metu Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus turi 223 M.K.Čiurlionio darbus. Dar po du originalius egzempliorius valdo Lietuvos dailės, Valstybinis rusų (Sankt Peterburge) bei Varšuvos nacionalinis muziejai.
O.Daugelio teigimu, M.K.Čiurlionis galėjo nutapyti daugiau kaip 300 darbų, tačiau dalis jų tikriausiai buvo sunaikinta Varšuvoje. Keletas prapuolė Pirmojo pasaulinio karo metais, manoma, Ukrainoje.