2023 12 20

„Sveikas protas reikalautų“: situacija pasikeitė, o Lietuvos karinė strategija – ne

Lietuvos karinė strategija, kur numatyti kariuomenės naudojimo būdai, kad būtų įgyvendinti valstybės saugumo ir gynybos politikos tikslai bei pasirengta atsakyti į grėsmes nacionaliniam saugumui, buvo patvirtinta prieš beveik aštuonerius metus. Kai kuriems politikams kelia nuostabą, kad kardinaliai pakitus saugumo situacijai dokumentas nebuvo pakoreguotas. Krašto apsaugos ministerija (KAM) aiškino, kad gynybos politika apibrėžta kitame dokumente, bet svarsto atnaujinti ir Karinę strategiją.
Karinis paradas
Karinis paradas / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

2016 metų kovą krašto apsaugos ministro įsakymu patvirtinta Karinė strategija pakeitė 2012 metų dokumentą.

Ji parengta vadovaujantis Nacionalinio saugumo pagrindų, ginkluotos gynybos ir pasipriešinimo agresijai ir kitų įstatymų, Nacionalinio saugumo strategijos nuostatomis, atsižvelgiant į NATO strateginę koncepciją, Europos Sąjungos (ES) Lisabonos sutarties ir ES saugumo strategijos nuostatas, grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimus.

Kaip nurodoma, joje nustatomi Lietuvos kariniai tikslai, jų įgyvendinimo būdai ir reikalavimai mūsų valstybės ginkluotosioms pajėgoms, kurių pagrindą sudaro Lietuvos kariuomenė.

Pažymima, kad karinės strategijos nuostatos yra krašto apsaugos sistemos plėtros ir nacionalinio saugumo tikslų įgyvendinimo karinės gynybos srityje pamatas.

Suformuluota kitame dokumente

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai