Pristatydamas naują sveikatingumo mankštos sezoną nepaprastasis ir įgaliotasis Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius Lietuvoje Mingtao Tong sakė, kad išbandžius šią mankštą bus lengviau perprasti ir kinų kultūrą, o Tai Či mankštos suburti vilniečiai galėtų tapti puikiu bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Kinijos pavyzdžiu.
Jau šešerius metus pagal šią sistemą besimankštinanti vilnietė Janina apie Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimą per daug negalvoja. Jai kur kas svarbiau, kad Tai Či pagerino jos sveikatą ir savijautą: „Turėjau kojos traumą, šlubčiojau po raumens plyšimo, o dabar nejaučiu nieko. Visi sąnariai išsijudino, išsitiesino nugara, raumenys sustiprėjo, eisena pasikeitė – tapo lengvesnė. Ir visai nesunku tuos pratimus atlikti“.
Moterys teigia iš pradžių lankiusi visus vykusius užsiėmimus, vėliau pratimus darydavo ir savarankiškai. „Judesys pasidarė būtinas gyvenimo būdui. Atsikėlus norisi judėti taip pat, kaip išgerti vandens, papusryčiauti ar dantis išsivalyti. Niekada negalvojau, kad tokio amžiaus galiu pradėti sportuoti“, – sakė Janina.
„Nedelsk“ projekto vadovė Laura Dauskurtaitė teigia, kad Vilniuje, organizuojant nemokamas mankštas visiems norintiems jėgas suvienijo projektas „Nedelsk“ ir „Vilniaus sveiko miesto biuras“. „Tai Či pasirinkome dėl to, kad vilniečiams tai jau pažįstama ir tapo tiek mėgstamu sportu, tiek pramoga“, – sakė L. Dauskurtaitė.
Sveikatingumo mankštos Vilniuje pradėtos organizuoti 2005 m. Nuo tada šią mankštą išmėgino ne vienas tūkstantis vilniečių. Teigiama, kad reguliariai atliekant šiuos pratimus stiprėja imuninė sistema, lėtėja senėjimo procesai, mažėja kraujospūdis.