Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2013 06 25 /15:03

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis lieka poste

Sveikatos apsaugos ministras, socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis atlaikė interpeliacijos procedūrą. Nors Seimo komisija nutarė, kad ministro atsakymai į interpeliacijos klausimus yra prasti, slaptame balsavime ministras postą išsaugojo.
Vytenis Povilas Andriukaitis
Vytenis Povilas Andriukaitis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Prieš balsavimą socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė pareiškė, kad valdančiajai daugumai priklausančios frakcijos bendru sutarimu balsavime nedalyvaus. Tuo tarpu Darbo partijos (leiboristų) frakcijos seniūnas Viktoras Uspaskichas tuojau pat tokį susitarimą paneigė. Jis pareiškė, kad „darbiečiai“ būtinai dalyvaus slaptame balsavime.

Nepaisant „darbiečių“ dalyvavimo, ministras interpeliaciją atlaikė. Slaptame balsavime dalyvavo 69 Seimo nariai – per mažai, kad būtų pareikštas nepasitikėjimas. Tam, kad ministras būtų priverstas trauktis, nepasitikėjimą jam turėjo pareikšti 71 Seimo narys. Iš dalyvavusių balsavime 38 parlamentarai balsavo už tai, kad V.Andriukaitis turėtų netekti posto, 16 buvo prieš, 7 parlamentarai susilaikė, 8 biuleteniai rasti sugadinti.

Išgirdęs rezultatus V.Andriukaitis dėkojo kolegoms už progą padiskutuoti apie sveikatos sistemą.

„Manau, kad mes visi praturtėjome“, – pareiškė jis. Ministras pridūrė, kad patarlė „skubos darbą velnias gaudo“ yra jo darbo moto. Išskirtinę padėką V.Andriukaitis išreiškė "darbietei" Dangutei Mikutienei, parodžiusiai, kaip vyksta diskusijos dėl interpeliacijos.

Kalbėdamas prieš balsavimą socialdemokratas Juozas Olekas ragino Seimą nepalaikyti komisijos pozicijos, nes ministras turi sistemos suvokimą, yra išanalizavęs padėtį sveikatos sektoriuje.

„Tik gerai diagnozavę situaciją, mes galime priimti tinkamus sprendimus, kaip ją taisyti“, – teigė J.Olekas.

Ministro ginti stojo ir parlamentarė Birutė Vėsaitė. Ji pasipiktino, kad dėl pasitikėjimo ministru bus balsuojama slapta, nors būtent tokį balsavimą nurodo Seimo Statutas.

„Ką gi jūs dabar darote? Vieną ministrą po kito verčiate? Ir norite, kad per pirmininkavimą Lietuva pasirodytų gerai? Juokaujate?“ – ant liberalų širdo buvusi ūkio ministrė B.Vėsaitė, pati neseniai netekusi posto.

Savo ruožtu Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis ramino B.Vėsaitę ir priminė, kad eilinis Lietuvos žmogus apie problemas sveikatos sektoriuje žino ne blogiau nei nurodyta V.Andriukaičio analizėse.

„Viešųjų ryšių akcija liberalams pavyko“, – apibendrino socialdemokratas Algirdas Sysas. Anot jo, liberalai ant ministro pyksta tik todėl, kad jis ketino sumažinti privatininkų apetitus.

Pats ministras kalbėdamas Seimo salėje pareiškė, kad interpeliacijos tekstas jam paruoštas prastai. Savo ruožtu interpeliaciją suorganizavę liberalai piktinosi, kad atsakydamas ministras ėmėsi ir išbrauktyti autorių tekstą.

Interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui inicijavo opozicinis Liberalų sąjūdis. Daugiausiai klausimų interpeliacijoje buvo dėl pasisakymų apie privatų medicinos sektorių, klausiama, kodėl mažėjo finansavimas sveikatos priežiūros įstaigoms.

Atsakydamas į opozicijos jam pateiktus interpeliacijos klausimus sveikatos apsaugos ministras kritikavo pačius klausimus, teigdamas, jog juose esama aritmetinių klaidų, teiginiai nemotyvuoti, ironizavo, kad opozicija netikėtai praregėjo, kokia prasta finansinė gydymo įstaigų padėtis.

Opozicinio Liberalų sąjūdžio inicijuotą interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui pasirašė 31 Seimo narys, tarp jų – ir pats ministras. Tarp pasirašiusių po paskutiniu 31-uoju pasirašiusio V.P.Andriukaičio – konservatorių, liberalų frakcijų nariai ir Mišrios Seimo narių grupės atstovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos