„Premjeras ne kartą yra viešai minėjęs, kad susidūręs su onkologinėmis ligomis ir pats pajuto tai, su kuo susiduria tūkstančiai pacientų Lietuvoje kasdien“, – atsakyme 15min išdėstė jis.
Sausio 8-ąją suburtos darbo grupės vadovu tapo pats premjeras.
Taip pat joje:
- Nacionalinio vėžio instituto Chemoterapijos skyriaus su dienos stacionaru vedėja Birutė Brasiūnienė;
- Vaikų retų ligų asociacijos prezidentas Danas Čeilitka;
- asociacijos „Kraujas“ pirmininkė Ieva Drėgvienė;
- Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro direktorius Laimonas Griškevičius;
- Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų generalinis direktorius Feliksas Jankevičius;
- Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų generalinis direktorius Renaldas Jurkevičius;
- Valstybinės ligonių kasos direktorius Gintaras Kacevičius;
- Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas Šarūnas Narbutas;
- Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro konsultantas, gydytojas anesteziologas-reanimatologas Pranas Šerpytis;
- Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis ir Vyriausybės kanceliarijos Socialinės politikos grupės patarėja Aurelija Urbonienė;
- finansų ministras Vilius Šapoka ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga;
- premjero patarėjas Paulius Gradeckas.
Iki kovo 1-osios šie asmenys turėtų įvertinti inovatyvių vaistų įtraukimo į kompensavimo sistemą organizavimą, esamą teisinį reguliavimą, problemas ir pateikti Vyriausybei siūlymus dėl priemonių inovatyvių vaistų ir gydymo prieinamumui gerinti.
Darbo grupei suteikta galimybė pasitelkti nepriklausomus ekspertus, institucijų, įstaigų, organizacijų atstovus.
„Darbo grupė dėl inovatyvių vaistų ir inovatyvaus gydymo prieinamumo gerinimo buvo sukurta siekiant aukštesniu lygiu koordinuoti institucijų darbą, paruošti norminius aktus ir užtikrinti resursus jų įgyvendinimui, kad sunkiomis ligomis sergantiems Lietuvos žmonėms efektyvaus gydymo prieinamumas būtų didesnis“, – paaiškino S.Malinauskas.
Klausiamas, kaip dažnai premjeras pasirenka vadovauti kokiai nors darbo grupei, patarėjas patikino, kad tai – įprasta praktika.
„Tai priklauso nuo įvairių faktorių, tokių kaip problemos svarba, klausimų sudėtingumas ir kitų.
Pavyzdžiui, šiuo metu premjeras pirmininkauja sprendžiant kovos su korupcija, užsienio lietuvių reikalų, mokslo, technologijų ir inovacijų klausimus, jis yra Strateginių projektų portfelių komisijos pirmininkas“, – nurodė S.Malinauskas.
Apie tai, kad serga vėžiu, premjeras S.Skvernelis paskelbė rugpjūčio pabaigoje. Dabar jis teigė besijaučiantis gerai ir reiškė viltį, kad ligą įveikė.
„Kada bus galutinis atsakymas, tą būtinai paskelbsiu ir tai bus artimiausiu metu. Aš tikiuosi, kad viskas. O kaip bus, pasakys gydytojai“, – antradienį Seime žurnalistams komentavo premjeras.