„Po kiekvieno mums įtartino įvykio mes kreipdavomės į policiją. Jeigu mes pastebėdavome, kad galimai buvo panaudota prievarta, galbūt ir seksualinė, prieš bet kurą mergaitę ar berniuką, mes kreipdavomės į policiją. Nuo 2013 metų vasario 13 dienos iki 2015 metų sausio 14 dienos parašiau 18 pareiškimų į policiją“,- laidoje „Aktualioji valanda“ sakė L. Navickienė.
Pasak jos, dalis pareiškimų buvo išnagrinėti, dalis buvo atmesta, daliai vyksta ikiteisminiai tyrimai.
Iš tos mokyklos gaudavome signalų, taip pat iš tėvų, vaikų globėjų, kitų institucijų apie visas tas negeroves, smurtą tarp vaikų, smurtą vaiko atžvilgiu iš darbuotojų pusės, nepakankamai tinkamas gyvenimo sąlygomis.
Apie negerą situaciją Švėkšnoje daug signalų yra gavusi ir Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus institucija, patvirtino kontrolieriaus patarėjas Egidijus Meilus:
„Iš tos mokyklos gaudavome signalų, taip pat iš tėvų, vaikų globėjų, kitų institucijų apie visas tas negeroves, smurtą tarp vaikų, smurtą vaiko atžvilgiu iš darbuotojų pusės, nepakankamai tinkamas gyvenimo sąlygomis“, - sakė E. Meilus.
Dėl šios situacijos esą buvo ne kartą kreiptasi į ministerijas ir ikiteisminio tyrimo pareigūnus ir tam tikri veiksmai buvo atliekami, bet, kaip pripažįsta ir E. Meilus, – nepakankami.
„Keitė ir patį mokyklos statusą, ir teisės aktus keitė, gerino vaikų sąlygas, bet mes matome, kad reikėtų radikalesnių priemonių“,- teigė jis.
Žiniasklaidoje paskelbta, kad kai kurios Švėkšnos specialaus ugdymo centro moksleivės vertė savo silpnesnes drauges pardavinėti sekso paslaugas.