2023 09 30

Švietimo ministras Vyriausybėje susitinka su streikuojančiais mokytojais

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas šeštadienį susitinka su streikuojančiais ir ilgalaikę akciją prie Vyriausybės pradėjusiais mokytojais aptarti jų keliamų reikalavimų ir sektoriaus problemų.
Prie Vyriausybės prasideda mokytojų streikas
Prie Vyriausybės prasideda mokytojų streikas / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Darbotvarkėje nurodoma, jog jis su streikuojančiais mokytojais kalbėsis Vyriausybės priimamajame.

Ministras pabrėžia, kad daugiau lėšų mokytojų atlyginimams, nei šiuo metu yra pasiūliusi Vyriausybė, tikrai nebus, bet derėtis su streikuojančiais mokytojais galima kitais klausimais, tokiais kaip ilgalaikė užmokesčio augimo politika, krūvio mažinimas, darbo laiko skaičiavimas ir t. t.

„Finansinėj išraiškoj daugiau lėšų nebus, tai yra maksimumas, ką turi valstybė, įskaitant ir visus skolinimosi limitus. Tai yra absoliutus maksimumas finansiškai, bet suprantam, kad tų problemų yra, ne tik darbo užmokestis, apie visas galim kalbėt ir žiūrėt, nuo ko galim pradėt ir kokias reikia būtinai išspręst“, – penktadienį prie Vyriausybės žurnalistams sakė su mokytojais susitikti atėjęs G. Jakštas.

Keli tūkstančiai Lietuvos mokytojų penktadienį pradėjo streiką, juos atstovaujančiai profsąjungai bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai nesusitarus dėl pedagogų algų kėlimo tempo.

Vyriausybė siūlo algas mokytojams kitąmet kelti 21 proc., iš jų 10 proc. – nuo sausio, likusią dalį – nuo rugsėjo. Taip žadama pasiekti, kad kito rudens pradžioje vidutinė mokytojo alga sudarys 130 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio.

Andriaus Navicko vadovaujamos Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos tokie pasiūlymai netenkina. Ši profesinė sąjunga reikalavo mokytojų atlyginimus nuo šių metų rugsėjo didinti 20 proc., nuo kitų metų sausio – dar 30 procentų. Ji taip pat reikalauja mažinti klases, kelia kai kuriuos kitus reikalavimus.

Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, prie streiko prisijungė per 2 tūkst. mokytojų: 132-ose Lietuvos mokyklose iš viso streikuoja 2439 darbuotojai, 2257 iš jų – pedagoginiai darbuotojai, daugumą jų, 2,1 tūkstančio, sudaro mokytojai.

Iš viso įstaigose, kuriose vyksta streikas, dirba 11,2 tūkst. darbuotojų. Jos sudaro apie 7 proc. visų mokymo įstaigų.

Tuo metu LŠDPS pirmininko teigimu, streiką pradėjo apie 3 tūkst. pedagogų maždaug 185 švietimo įstaigose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų