Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 10 24

T.V.Raskevičius – apie tai, koks jis būtų meras, kokias R.Šimašiaus klaidas taisytų ir kaip A.Zuoką tramdytų

Sostinę valdanti Laisvės partija paskelbė, kad jos kandidatu į Vilniaus merus tampa Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius. Už jo kandidatūrą balsavo daugiau nei 70 proc. partijos narių ir simpatikų. Kiek anksčiau paramą jam išreiškė dabar mero pareigas einantis Remigijus Šimašius. Kaip T.V.Raskevičius vertina savo šansus Vilniaus mero rinkimuose ir ką siūlo sostinės gyventojams? Apie tai – pokalbis su T.V.Raskevičiumi portalo 15min video laidoje „15/15“.
Tomas Vytautas Raskevičius
Tomas Vytautas Raskevičius / Laisvės partijos nuotr.

Svarbiausios interviu temos

  • Iš kokio šūkio rinkėjai galės atpažinti T.V.Raskevičių?
  • Kokius svarbiausius darbus kandidatas ketina nuveikti?
  • Kokius R.Šimašiaus darbus T.V.Raskevičius vertina kritiškai?
  • Kodėl T.Raskevičius užsibrėžė tikslą pasikalbėti būtent su 120 tūkst. vilniečių?
  • Kaip T.V.Raskevičius įsivaizduoja savo darbą mero kėdėje?
  • Kokia T.V.Raskevičiaus nuomonė apie Lietuvos šeimų sąjūdžio protesto mitingus?
  • Kaip Laisvės partijos kandidatas vertina savo konkurentus?
  • Dėl ko T.V.Raskevičius kritikuoja konservatorius ir jų vicemerą?
  • Kaip T.V.Raskevičius rengiasi suvaldyti šildymo kainas Vilniuje.
  • Laisvės partijos kandidatas norėtų perkirpti Nacionalinio stadiono atidarymo juostą.

– Vilniečiai rinksis iš buvusio kariuomenės vado, buvusio mero, iš kandidatų į merus „be cirkų“. Iš kokio šūkio ar sakinio vilniečiai gali pažinti jus?

– Manau, tas sakinys yra arba tas žodžių junginys yra – man rūpi. Ir man rūpi, kad viskas, ką galime pasiūlyti šitame mieste, pasiektų kiekvieną. Aš kandidatuoju, nes labai noriu, kad Vilnius nepamestų to savo augimo ir atvirumo krypties, kurią šiandien yra išlaikęs. Bet to tikrai neužtenka – reikia, kad tie pokyčiai, pozityvūs dalykai, kurie vyksta Vilniuje, pasiektų kiekvieną vilnietį. Dėl to aš ir einu į rinkimus – klausytis, tartis, išgirsti skirtingus miestiečių lūkesčius ir padaryti, kad šitas miestas būtų patogus visiems. Kad jis ne tik spindėtų tarptautiniuose reitinguose, bet ir kiekvienas, kuris gyvena Vilniuje, sakytų – taip, aš gyvenu Vilniuje, kuris yra laisvės miestas ir šitame mieste pildosi svajonės.

– Ką darysite kitaip negu dabartinis meras Remigijus Šimašius, kuris jus palaikė Laisvės partijos rinkimuose?

– Visų pirma, pradėsiu nuo to, kad labai džiaugiuosi ir vertinu Remigijaus palaikymą. Tai tikrai man, kaip jaunam politikui, yra didelis įvertinimas. Bet dar svarbiau yra, kad Remigijus pasakė, jog padės ir patars ten, kur reikės, kad patartų, ir nepadės ir nepatars ten, kur nereikėtų.

Aš manyčiau, kad yra iškilę tam tikrų iššūkių vadybos srityje, yra kilę tam tikrų dalykų, kuriuos miestiečiai vertina nevienareikšmiškai.

Manau, kad Vilniuje yra padaryta iš tiesų daug gerų dalykų, ir iš tokių dalykų gali būti minėtinas ir prioritetas švietimui, Atviros mokyklos koncepcija, kuri yra pradėta laimėjus „Bloomberg“ projektą. Aš kitoje kadencijoje taip pat norėčiau šį projektą vykdyti ir užtikrinti, kad jis pasiektų visus vilniečius.

Toliau minėtina yra Neries krantinės rekonstrukcija – tikrai ta arterija gali tapti ne skiriančia, o jungiančia miestą, ir turime prisidėti, kad tai vyktų ir toliau, o galbūt Nerimi galėtų net kursuoti savotiškas maršrutinis laivelis.

– Viešasis transportas?

– O kodėl gi ne? Šiltuoju metų sezonu, ypač dabar, kai arterijoje daug miestiečių leidžia laiką, manau, tai būtų tikrai puiki idėja, kuri galbūt gali atrodyti dabar šiek tiek beprotiška, bet Vilnius yra drąsus ir inovatyvus miestas.

Iš kitų gerųjų minėtų dalykų yra gyvenamųjų miestų ir rajonų transformacija. Penktadienį man kaip tik teko lankytis Šeškinėje esančioje Saulės alėjoje, kuri yra įrengta neseniai. Tai yra puikus pavyzdys, kaip sovietiniai miegamieji rajonai gali transformuotis į gyvenamuosius. Man dar labai patinka, kaip Vilniuje per pastaruosius aštuonerius metus pasikeitė požiūris į žmogų, į skirtingus žmones šitame mieste. Aš labai gerai prisimenu, kaip Vilniuje, Vingio parke, vyko vienas toks didelis piktų žmonių renginys, kuris tikrai daugelį miesto gyventojų, ir ne tik miesto, ir visos Lietuvos...

– Šeimų maršą turit minty?

– ...privertė pasijusti nejaukiai. Ir Vilnius į tą renginį sureagavo – jį priėmė, tas renginys vyko Vilniuje, bet Vilnius tą renginį pasitiko iškabindamas transparantą, kad Vilnius myli visas šeimas. Aš ir toliau norėčiau, kad Vilnius būtų apie tai, kad čia gyvena labai skirtingi žmonės, bet čia skirtingi žmonės gali tarpusavyje tartis, susitarti ir šis miestas gali veikti visiems.

– Tai ką vis dėlto jūs darysite kitaip, negu kad Remigijus Šimašius? Kuo jūs skiriatės nuo jo?

– Aš manyčiau, kad yra iškilę tam tikrų iššūkių vadybos srityje, yra kilę tam tikrų dalykų, kuriuos miestiečiai vertina nevienareikšmiškai. Tarkime, gatvių humanizavimo projektas – apie tai labai daug kalba ir kalbės kiti oponentai. Aš manau, kad tuos klausimus būtų galima suvaldyti žymiai geriau, jei, tarkime, gatvė, kuri yra renovuojama, kur pritaikoma nauja koncepcija, būtų uždaryta ne pusmetį, o trumpesnį laiką. Ir tada gyventojai tuos pozityvius pokyčius galėtų pamatyti žymiai greičiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai