Pasitarime dalyvavo VSD, Vidaus reikalų ir Užsienio reikalų ministerijų, Migracijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro atstovai, penktadienį pranešė VSD.
Pasak pranešimo, sutarta glaudžiai derinti veiksmus tikrinant prieglobsčio prašančių asmenų duomenis, VSD savo ruožtu pada aktyviai dalyvauti perkėlimo procese. Šią savaitę Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete informaciją dėl pabėgėlių priėmimo pateikęs VSD direktorius Darius Jauniškis žurnalistams sakė, jog bus tikrinamas kiekvienas pabėgėlis.
„Mes tikrinsime visus, taip sutarta su Migracijos departamentu, ir dalyvausime tiesiogiai su Migracijos departamentu. Siųsime savo pareigūnus, esame numatę pareigūnus, kuriuos siųsime tiesiogiai į tuos karštus taškus ir jie tiesiogiai atrinkinės“, – sakė VSD vadovas.
VSD praneša, kad jau šiuo metu konsultuojasi su partneriais, tariasi dėl keitimosi informacija ir kitokio bendradarbiavimo būdų, kad grėsmę valstybės saugumui galintys kelti asmenys į Lietuvą nepatektų.
Pranešime pabrėžiama, kad šiuo metu Europos šalių žvalgybos tarnyboms iškilęs iššūkis identifikuoti susijusius su terorizmu asmenis dideliame prieglobsčio prašytojų sraute. VSD neturi duomenų, kad tarp prieglobsčio prašytojų yra tokių asmenų, tačiau sako, jog negalima visiškai atmesti prielaidos, kad tarp plūstančių prieglobsčio prašytojų gali jų pasitaikyti.
Praėjusią savaitę Europos Komisija pasiūlė valstybėms narėms per dvejus metus paskirstyti 160 tūkst. pabėgėlių iš Vengrijos, Graikijos ir Italijos. Lietuvai pagal šią schemą numatoma priimti 1105 pabėgėlius. Lietuvos Vyriausybė patvirtino šį pasiūlymą, bet pabrėžė, kad pabėgėliai turi būti priimami savanoriškumo pagrindu.