Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti
02 08 /13:08

Tarnybų vadovai: statutinių pareigūnų algos šiemet kyla nuo 10 iki kelių šimtų eurų

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad dėl naujojo Vidaus tarnybos statuto ir įstaigų patvirtintų darbo užmokesčio sistemų daugumai statutinių pareigūnų atlyginimai didės, valstybė šiemet pareigūnų algoms iš viso skirs beveik pusę milijardo eurų.
Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.
Agnė Bilotaitė

Statutinių įstaigų vadovų teigimu, pareigūnų atlyginimai šiemet kils nuo 10 iki kelių šimtų eurų „į rankas“. 

„Mūsų siekis – teisingas, sunkų bei atsakingą pareigūnų darbą atitinkantis atlygis“, – per spaudos konferenciją ketvirtadienį kalbėjo A. Bilotaitė.

Pasak jos, per trejus kadencijos metus pareigūnų atlyginimams skiriamos biudžeto lėšos padidėjo 147 mln. eurų arba 42 procentais.

Ministrės teigimu, šių metų biudžete statutinių pareigūnų atlyginimams numatyta pusė milijardo eurų, o tai yra pusė vidaus reikalų sistemos biudžeto.

Naujajam statutui įgyvendinti šiemet skirti 24 mln. eurų.

„Vidaus tarnybos statuto pakeitimai ir naujos darbo apmokėjimo sistemos statutinėse tarnybose leidžia pareigūnams gauti teisingą ir orų atlygį“, – teigė A. Bilotaitė.

„Bus pareigūnų, kuriems didėjimas ženklus – 300 eurų „į rankas“, gali būti kelios dešimtys eurų „į rankas“, – pridūrė ji.

Anot ministrės, darbo apmokėjimo sistemos pakeitimai šiais metais leido padidinti darbo užmokestį beveik 60 proc. pareigūnų. Vis dėlto A. Bilotaitė pabrėžė, kad didesnis finansavimas iš valstybės biudžeto dar nėra viskas, didelę atsakomybę skirstant lėšas turi statutinių įstaigų vadovai.

„Jų pareiga – užtikrinti, kad pareigūnai gautų sąžiningą, skaidrų ir jų kompetencijas bei darbo specifiką atitinkantį atlygį“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Jos teigimu, anksčiau galiojusi tvarka neleido įstaigų vadovams įvertinti, kokias funkcijas atlieka pareigūnai, ko reikia, kad jie būtų paskatinti.

„Dabar mūsų įstaigų vadovai turi stiprius įrankius. Svarbiausia, kad tie įrankiai būtų tinkamai naudojami“, – sakė vidaus reikalų ministrė.

Individualizuoja atlyginimą

Generalinis policijos komisaras Renatas Požėla teigė, kad naujai priimtas statutas atveria galimybes labiau individualizuoti kiekvieno pareigūno veiklą ir už tai nustatyti atitinkamą darbo užmokestį.

„Statutas atlaisvina darbdaviams rankas“, – kalbėjo komisaras.

Pasak jo, Policijos departamentas sausį perskaičiavo kiekvienam pareigūnui atlyginimą ir sausio 23 dieną patvirtino darbo apmokėjimo sistemą.

Visiems policijos pareigūnams nuo šių metų atlyginimas paaugo vidutiniškai 29 eurais į rankas, kitos papildomos išmokos priklauso nuo stažo, pareigybių grupės.

Taip pat dėl padidėjusios minimalios mėnesio algos daugiau nei tūkstantis pareigūnų vidutiniškai gaus 47 eurais daugiau, dėl darbo apmokėjimo sistemos įsigaliojimo beveik 3 tūkst. pareigūnų gaus 49 eurais daugiau.

Nuo balandžio 1-osios dėl kasmetinio vertinimo daugiau kaip 700 pareigūnų uždirbs dar vidutiniškai 85 eurais daugiau, nurodė policijos vadovas.

Pasak R. Požėlos, Vilniuje dirbančių specializuotų policijos įstaigų pareigūnai į rankas gaus dar papildomai po 50 eurų.

„Gali būti, kad vienas pareigūnas gali pereiti per visas pozicijas ir susirinkti papildomą darbo užmokestį“, – teigė R. Požėla.

Jis sakė, kad dėl didelio krūvio perskaičiuojant atlyginimus gali pasitaikyti broko, tad komisaras kreipėsi į pareigūnus ir prašė atidžiai peržiūrėti gautas atlyginimo ataskaitas bei kreiptis, jei pastebėta klaidų.

Komisaras nedrįso nurodyti, kiek atlyginimai vidutiniškai augs kiekvienam pareigūnui. Pasak jo, geriausia tai bus galima pasakyti kitą savaitę, kai pareigūnai sulauks darbo užmokesčio.

Situacija įstaigose panaši

Itin skirtingai atlyginimai kyla ir kitų statutinių įstaigų pareigūnams. Pavyzdžiui, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente – nuo 12 iki 300 eurų, Viešojo saugumo tarnyboje – nuo 10 iki 300 eurų „į rankas“, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyboje kai kurie pareigūnai „į rankas“ sulauks ir 400 eurais didesnio atlyginimo.

Kaip teigė PAGD vadovas Saulius Greičius, daliai pareigūnų atlyginimas padidėjo dėl naujajame statute sumažėjusio pareigybių grupių skaičiaus.
 
„Kas turėjo minimalius koeficientus, (...) jiems automatiškai pakilo dėl nustatyto naujo minimalaus koeficiento“, – teigė S. Greičius.

Anot jo, vidutiniškai PAGD pareigūnams atlyginimai turėtų didėti 101 euru.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas pasakojo, kad situacija jo vadovaujamoje tarnyboje labai panaši kaip kitose įstaigose.

„Mūsų pareigūnai jau gavo informaciją apie savo atlyginimus, rytoj arba kitą savaitę pinigai bus nukreipiami į pareigūnų sąskaitas“, – sakė R. Liubajevas.

„Per anksti pasakyti vidutinį darbo užmokesčio augimo skaičių, tačiau mes prognozuojame, kad tas augimas po eilių vertinimų turėtų sudaryti vidutiniškai apie 130 eurų kiekvienam pareigūnui“, – pridūrė jis.

Anot jo, dėl skirtingų situacijų, pareigūnų atlyginimai šiemet kils nuo 30 iki 250 eurų.

„Kartais net ir daugiau, bet galutinę situaciją galėsime pateikti, kai įvertinsime, kaip buvo paskaičiuoti (atlyginimai – BNS), ar buvo padaryta klaidų“, – kalbėjo R. Liubajevas.

Profsąjungos nepritarė

Vidaus tarnybos statutą, numatantį pareigūnų darbo apmokėjimo pokyčius, Seimas priėmė pernai gruodį.

Vidaus reikalų ministerija tuomet tvirtino, kad pakeitimai leis didinti minimalius pareiginių algų koeficientus pirminės ir vidurinės grandies pareigūnams, mažinti darbo užmokesčio netolygumus tarp statutinių įstaigų. 

Nors A. Bilotaitė kalbėjo, kad pertvarka „atneš teigiamų pokyčių visai pareigūnų bendruomenei ir užtikrins ilgalaikę motyvaciją“, prieš ją pasisakė pareigūnų profsąjungos.

Pareigūnų darbo užmokesčiui apskaičiuoti nuo šių metų taikomas naujas pareiginės algos bazinis dydis – 1785,4 euro.

Naujajame statute sumažėjo pareigybių suskirstymas į grupes – nuo 15 iki dešimties.

Priedas už stažą sumažintas nuo 30 proc. iki 20 proc. pareiginės algos dydžio, tačiau iki šiol didesnį priedą už stažą gavusiems pareigūnams jis nėra mažinamas per visą tarnybos laiką.

Statute taip pat numatytos priemonės pareigūnams pritraukti į tarnybą, pavyzdžiui, stipendijos kursantams ir studentams, taip pat numatytos vienkartinės išmokos naujai priimamiems ar perkeliamiems į tam tikras vietoves pareigūnams.

Profesinių sąjungų nuomone, priimtas įstatymas neišsprendžia pagrindinių vidaus tarnybos problemų. Jie prognozavo, kad įsigaliojus statutui, tarnybą paliks labiausiai patyrę pareigūnai. Anot jų, naujas Vidaus tarnybos statutas nesukuria tinkamos darbo užmokesčio sistemos, naikina priedą už laipsnį, mažina maksimalų priedą už stažą, blogina pareigūnų sąlygas.

VRM duomenimis, visose vidaus tarnybos sistemos statutinėse įstaigose dirba apie 18 tūkst. pareigūnų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas