„Vadovausiu formuojant bendrą „Drąsos kelio“ ir „Lietuvos sąrašo“ kandidatų sąrašą. „Drąsos kelias“ bus pagrindas „Lietuvos sąrašui“, – antradienį po Seimo sprendimo naikinti jos teisinę neliečiamybę pranešė N.Venckienė.
Nežinia, ką pagalvojo tokius teisėjos žodžius išgirdęs visuomenininkas D.Kuolys. Jis aktyviai rūpinosi, kad „Lietuvos sąrašą“ būtų spėta įregistruoti ir jis galėtų dalyvauti Seimo rinkimuose.
Nepartine partija „Lietuvos sąrašą“ vadinęs D.Kuolys anksčiau planavo, kad šis rinkimuose dalyvaus tiek vienmandatėse, tiek daugiamandatėje apygardoje.
Judėjimas turėjo būti įregistruotas vėliausiai rugpjūčio pradžioje, iki to reikėjo surinkti ne mažiau kaip 1 tūkst. steigėjų parašų, sušaukti steigiamąjį suvažiavimą ir atlikti kitas numatytas procedūras.
„Lietuvos sąrašo“ tinklalapyje buvo prašoma pagalbos renkant steigėjų parašus, net pradėtos skelbti žmonių, kuriems siūloma dalyvauti rinkimuose, pavardės.
Vėliau šis turinys iš tinklalapio dingo.
„Lietuvos sąrašas“ yra idėja, kurią augina, brandina Lietuvos visuomenė. Tai tam tikras augalas, galima jį nusiskinti, turėti ar linkėti sėkmės tam jį skinančiam. Puiku, kad „Dąsos kelias“ imasi formuoti „Lietuvos sąrašą“ reikia linkėti sėkmės formuojant. Įvairūs žmonės gali prisidėti prie idėjos, ją perimti, tai nėra kieno nors nuosavybė. Jeigu „Drąsos kelias“ nori tą idėją perimt, tai gali būti „Drąsos kelio“ idėja“, – 15min.lt ketvirtadienį sakė D.Kuolys.
Jis nenorėjo atsakyti į klausimą, ar su „Lietuvos sąrašu“ į Seimą eis anksčiau tinklalapyje minėti kandidatai. „Jūs sakėte, kad pokalbis bus trumpas. Ačiū“, – nukirto visuomenininkas.
„Drąsos kelio“ formalus vadovas Jonas Varkala 15min.lt teigė pokalbiui neturintis laiko, o N.Venckienė mobiliuoju telefonu neatsiliepė.
Kandidatuoti į parlamentą „Lietuvos sąraše“ anksčiau buvo siūloma konservatorius palikusiai Seimo narei Aurelijai Stancikienei. Ji 15min.lt patvirtino, kad D.Kuolys nebedalyvaus jo formavime.
„Jis man sakė, kad neberenka sąrašo. Mane vakar informavo, kad sustabdytas šio sąrašo rinkimas, nes bus kitas sąrašas. Tiesą sakant, nebelabai susigaudau“, – teigė ji.
„Jeigu bus vienas didelis bendras sąrašas daromas neskaidant jėgų į šimtą ar tūkstantį mažų, aš svarstyčiau, ir greičiausiai su juo eičiau į rinkimus“, – pridūrė parlamentarė.
Nežinojo, kad buvo kviečiami į sąrašą
„Lietuvos sąrašo“ iniciatoriai, be A.Stancikienės, buvo paskelbę dar 15 žmonių, kurie kviečiami eiti į rinkimus, pavardes.
Tiesa, daugelis šių asmenų anksčiau 15min.lt sakė pirmą sykį girdintys, kad juos kažkas trokšta matyti kandidatais į Seimą, mat „Lietuvos sąrašo“ iniciatoriai su jais nesikalbėjo.
„Negaliu nei taip, nei ne pasakyti, nes pats nieko nežinau“, – 15min.lt sakė buvęs Valstybės saugumo departamento (VSD) darbuotojas Kastytis Braziulis.
Pasiūlymo dalyvauti rinkimuose 15min.lt patvirtino negavęs ir buvęs K.Braziulio kolega Vytautas Damulis.
Eiti į Seimą su „Lietuvos sąrašu“ taip pat buvo siūloma Mykolo Romerio universiteto profesoriui Gintarui Aleknoniui. Rašytojai Erikai Drungytei, buvusiems Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovams Vytautui Giržadui ir Vitalijui Gailiui. Pastarasis 15min.lt sakė, kad niekas nepasikeitė – jis į rinkimus eis su Liberalų sąjūdžiu.
Galimų kandidatų sąraše minėtas parlamentaras Ligitas Kernagis, žurnalistas Vytautas Matulevičius, Antanas Naujokas, Nijolė Oželytė, Šarūnas Paberalius, Algirdas Patackas, Irena Vasinauskaitė, Tomas Viluckas, Valdas Vasiliauskas.