Studijų kokybės vertinimo centras (SKVC) skelbia minėtose septyniose valstybėse įgytą vidurinį išsilavinimą vertinęs pirmą kartą.
SKVC pranešė šiemet įvertinęs 369 vidurinio mokslo kvalifikacijas iš 36 pasaulio valstybių: 80 proc. – Europos, 12 proc. – Azijos, 3 proc. – Afrikos.
1 proc. kvalifikacijų įvertintos neigiamai, t. y. nustatyta, kad užsienyje įgytas vidurinis išsilavinimas iš esmės skiriasi nuo Lietuvoje teikiamo vidurinio išsilavinimo.
Stojantieji daugiausia rinkosi universitetines studijų programas, mažiau – kolegines.
Į valstybės lėšomis apmokamas studijų vietas universitetuose pakviesti 11 566, kolegijose – 8298 Lietuvoje vidurines mokyklas baigę asmenys. Užsienyje vidurinį išsilavinimą įgijusiems asmenims numatyta skirti 100 studijų krepšelių (50 į universitetus ir 50 į kolegijas).
Kaip BNS sakė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) prezidentas Pranas Žiliukas, kaip ir buvo numatyta, į universitetus nemokamai mokytis priimta 50 užsienyje mokyklas baigusių abiturientų.
Anksčiau skelbta, kad jų yra 46, tačiau, pasak P.Žiliuko, dar 4-iems dokumentus pavyko susitvarkyti vėliau ir jie taip pat pakviesti studijuoti Lietuvoje. Daugiausia užsieniečių (apie 20) rinkosi Vilniaus universitetą.
Tuo metu į kolegijas priimta 10, jose dar 40 užsieniečiams numatytų valstybės finansuojamų vietų liko laisvos – nebuvo norinčiųjų jas užimti. Daugiausia užsieniečių (7) pakviesti mokytis į Vilniaus kolegijas.
P.Žiliuko teigimu, užsieniečiai pasirinko įvairias profesijas įvairiose aukštosiose mokyklose, vienos dominuojančios krypties nėra.