„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
11 09 /18:19

Tarptautinė kritika dėl R.Žemaitaičio stiprėja: pasisakė ir Izraelis

Prieš žydus nukreiptais pareiškimais pagarsėjusio Remigijaus Žemaitaičio partijos įtraukimas į valdančiąją koaliciją sulaukia vis daugiau tarptautinės kritikos. Socialdemokratų sprendimą susidėti su „Nemuno aušra“ jau pasmerkė JAV, Vokietijos ir Lenkijos parlamentarai, o šeštadienio vakarą pareiškimą paskelbė Izraelio ambasada Vilniuje.
Remigijus Žemaitaitis, Gintautas Paluckas
Remigijus Žemaitaitis, Gintautas Paluckas / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

„Izraelis visada laikėsi nuomonės, kad antisemitinių pažiūrų politiniai veikėjai neturėtų priklausyti jokiai svarbiai politinei jėgai. Norėtume dar kartą patvirtinti šią poziciją, ypač kai stebime antisemitizmo augimą Europoje, įskaitant ir pastarosiomis dienomis“, – rašoma Izraelio ambasados pareiškime, perduotame 15min.

„Niekas neturėtų pritarti ar įteisinti antisemitinį diskursą dėl trumpalaikės politinės naudos. Antisemitizmo problema nėra ir neturėtų būti tik Izraelio rūpestis. Esame įsitikinę, kad antisemitizmas ir jo nauja forma – Izraelio plakimas – kenkia pačios Europos pamatams po Antrojo pasaulinio karo.

Tikime, kad Lietuvos tvirtas įsipareigojimas kovoti su visų formų antisemitizmu yra nepalaužiamas nepriklausomai nuo jokių politinių aplinkybių. Būsime Lietuvos partneriai šiose pastangose“, – teigiama pareiškime.

Situaciją atidžiai stebi ir svarbiausių Lietuvos NATO sąjungininkų vyriausybės, bet jos kol kas nuo pareiškimų susilaikė. Visgi kritiką socialdemokratams išreiškė įtakingi įstatymų leidėjai.

Jungtinių Valstijų Senato Užsienio reikalų komiteto pirmininkas demokratas Benas Cardinas Lietuvos socdemų kvietimą pavadino platformos suteikimu antisemitinei retorikai. Jo teigimu, taip išduodami demokratiniai idealai ir didinama grėsmė žydams.

Vokietijos Bundestago Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, socialdemokratas Michaelis Rothas pareiškė, kad Lietuvos socialdemokratų sprendimas nesuderinamas su Europos kairiosiomis vertybėmis.

Buvusi Bundestago Gynybos komiteto pirmininkė Europos Parlamento narė Marie-Agnes Strack-Zimmermann R.Žemaitaitį pavadino žinomu antisemitu ir pareiškė, kad negalima „leisti toksiškų partnerių Lietuvoje, ypač šiais laikais“ nes „tai kelia pavojų Europos saugumui“.

Lenkijos Senato vicemaršalka Michalas Kaminskis šeštadienį taip pat pareiškė nerimaujantis dėl „atvirai šovinistinių ir antisemitinių jėgų“ dalyvavimo formuojant Lietuvos Vyriausybę.

Socialdemokratai teigia, kad pats R.Žemaitaitis vyriausybėje nedirbs, o socialdemokratai netoleruos jokių antisemitizmo apraiškų valdžioje.

Lietuvos Konstitucinis Teismas šiemet balandį konstatavo, kad R.Žemaitaitis pažeidė Konstituciją, nes demonstravo neapykantą žydams dėl jų tautybės.

Nors pats R.Žemaitaitis savo retoriką vadina kritika Izraeliui dėl jo veiksmų Gazoje, jis yra netiksliai ir įžeidžiamai kalbėjęs ir apie Lietuvos žydų istoriją.

Byloje buvo nagrinėjami jo teiginiai, esą Lietuvos politikai „klaupiasi žydams, kurie žudė mūsų tautiečius“, o pats Holokaustas menkinamas, teigiant, kad „buvo holokaustas žydų, bet dar didesnis holokaustas lietuvių buvo Lietuvoje“.

Dėl to R.Žemaitaičiui iškelta ir baudžiamoji byla.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“