Tai – jau ne pirma šiemet rasta ir sunaikinta mina Lietuvos vandenyse. Prieš mėnesį, istorinių minų paieškos ir nukenksminimo operacijos Baltijos jūroje DEUSQUADEX 19-1/BALTEX metu, į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą vedančiame pagrindiniame laivybos kelyje, apie 7,5 jūrmylių (10 km) į vakarus nuo Klaipėdos uosto vartų, Vokietijos karo laivo FGS „Bad Rappenau“ įgula 36 metrų gylyje rado sprogmenį. Jį sunaikinti ėmėsi kitas operacijoje dalyvavęs Vokietijos karo laivas FGS „Weilheim“.
Lietuvoje po 2 metų pertraukos vykstančioje ir NATO vadovaujamoje tarptautinėje minų paieškos ir nukenksminimo operacijoje „Open Spirit“ dalyvauja 14 laivų iš dešimties NATO ir partnerių valstybių, šiemet operacijai vadovauja Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos. Paskutinės Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje vykusios tarptautinės išminavimo operacijos „Open Spirit 2016“ metu buvo išžvalgytas 54 kvadratinių jūrmylių plotas, surasta 15 jūrinių minų, 3 torpedos ir 3 nuskendusių laivų liekanos.
Tarptautinė operacija „Atvira dvasia“ yra skirta Baltijos jūros dugno išvalymui nuo jūrinių minų, paliktų per Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus. Taip siekiama sumažinti jūrinių minų keliamą pavojų jūrinei laivybai, žvejybai ir kitai ekonominei veiklai, taip pat pagerinti Baltijos jūros ekologinę aplinką. Per Pirmąjį pasaulinį karą jūroje padėta apie 55 tūkst. jūrinių minų ir 7,5 tūkst. įvairių kliūčių, per Antrąjį – beveik 95 tūkst. jūrinių minų ir beveik 16 tūkst. įvairių kliūčių. Spėjama, kad daugiau nei 80 tūkst. minų vis dar yra vandenyje. Šios minos vis dar kelia didžiulį pavojų: 2005 m. Šiaurės jūroje Belgijos žvejai tinklais atsitiktinai ištraukė miną, jai sprogus žuvo keturi žmonės. Tokių nelaimingų atsitikimų yra buvę ir daugiau.