Lietuvos mokslo premijos skirtos 15 mokslininkų ir mokslinių kolektyvų.
Premijos mokslininkams buvo skiriamos keturiose – humanitarinių ir socialinių, fizinių, biomedicinos bei technologijos mokslų – sekcijose. Kiekvienoje iš sekcijų buvo apdovanojami dviejų kategorijų – fundamentinių ir taikomųjų mokslinių tyrimų bei taikomosios mokslinės veiklos – darbai.
Tarp apdovanotųjų – prieš kurį laiką aktyviai politikoje dalyvavęs Bronislovas Genzelis, humanitarinių ir socialinių mokslų sekcijos premiją gavęs už darbų ciklą „Lietuvos kultūros istorijos tyrinėjimai (kultūrologiniai ir politologiniai aspektai)“.
Tos pačios sekcijos premijos skirtos kalbininkui Aleksui Stanislovui Girdeniui, už tarmių ir kalbos istorijos tyrumus, bei istorikui Eugenijui Jovaišai, už darbų ciklą „Istorija ir kompiuteriai“.
Technologijos mokslų sekcijoje premija buvo skirta keturių mokslininkų kolektyvui už darbų ciklą „Informacinės technologijos lietuvių kalbai ir kultūrai“.
Pristatydamas laureatus, Z.R.Rudzikas pažymėjo, kad, palyginti su ankstesniais metais, konkurencija tarp mokslininkų yra išaugusi: šįkart į vieną premiją vidutiniškai pretendavo po 2-3 darbus.
Didžiausia konkurencija šiemet buvo humanitarinių ir socialinių bei fizinių mokslų sekcijose. Kiekvienoje jų komisijai teko rinktis iš 14 darbų.
Laureatų amžius, pasak Z.R.Rudziko, labai įvairus, tačiau kadangi nemaža premijų skiriama už daugiamečius darbų ciklus, kai kurių laureatų amžius esą siekia ir 70 metų.
Lietuvos mokslo premijas įsteigė Vyriausybė, vienos premijos dydis – 44,2 tūkst. Lt.