2019 04 15

Teisėjai sumanė šviesti visuomenę žaismingame „Teisingumo kambaryje“: kaip priimami sprendimai?

Penkių didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai ir svečiai artimiausią mėnesį galės išmėginti teisėjo profesiją ir patys priimti nuosprendžius sudėtingose bylose. „Teisingumo kambariu“ pavadintą edukacinį projektą Lietuvos teismai įgyvendina siekdami iš arčiau supažindinti visuomenę su teisėjų darbo specifika.
„Teisingumo kambario“ pristatymas
„Teisingumo kambario“ pristatymas / NTA nuotr.

„Teisingumo kambarys“ – tai nemokamas mobilus galvosūkis, kurio žaidėjai tampa teisėjais ir ištrūkti gali tik išsprendę painią bylą. Galvosūkių kambarys balandžio 15–19 d. bus atviras visiems vilniečiams, norintiems išmėginti, kaip jiems pavyktų vykdyti teisingumą, o vėliau projektas bus perkeltas ir į kitus Lietuvos miestus.

„Jau ne kartą įsitikinome, kad įvairios teismų atvirumo iniciatyvos leidžia žmonėms geriau suprasti teismų darbo procesus ir duoda puikių rezultatų. Dabar šalies gyventojus norime išsamiau supažindinti su esminiu teisingumo vykdymo etapu: sprendimo priėmimu“, – idėją pristatė kampaniją inicijuojančios Nacionalinės teismų administracijos direktorė Reda Molienė.

Jos teigimu, šiandien vis dar dažnai pasitaiko situacijų, kai nagrinėjant atgarsį sukėlusias bylas visuomenė jau iš anksto, teismui dar neišnagrinėjus bylos, tikisi itin radikalaus sprendimo, dažniausiai – įkalinimo bausmės. Tokiais atvejais lūkesčių neatitinkantis, nuosaikesnis sprendimas skatina nusivylimą ir audringas reakcijas. „Galimybė iš arti susipažinti su sprendimo priėmimo procesu ir aplinkybėmis, į kurias savo darbe privalo atsižvelgti teisėjai, padės kurti konstruktyvesnę diskusiją tarp teismų ir visuomenės“, – tikisi R.Molienė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Reda Molienė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Reda Molienė

Pirmieji „Teisingumo kambario“ užduotį įveikti ėmėsi Lietuvoje žinomi žmonės: atlikėjai Dovilė Filmanavičiūtė, Tomas Sinickis, Henrikas Piktuižis bei laidų vedėjas Vaidas Leliuga.

NTA nuotr./„Teisingumo kambario“ pristatymas
NTA nuotr./„Teisingumo kambario“ pristatymas

„Teisingumo kambaryje“ žaisti gyventojai kviečiami komandomis – per valandą išsiaiškinti visas bylos aplinkybes vienu metu kviečiami keturi komandos nariai. Žaidimas skirtas asmenims nuo 13 metų.

Savaitę praleidęs Vilniuje, „Teisingumo kambarys“ vėliau taip pat aplankys Kauną, Klaipėdą, Šiaulius ir Panevėžį. Visi, norintys tiksliai sužinoti, kada ir kokioje vietoje bus įsikūręs galvosūkis, taip pat siekiantys užsiregistruoti dalyviai yra kviečiami apsilankyti Lietuvos teismų paskyroje „Facebook“ socialiniame tinkle bei interneto svetainėje www.teismai.lt

„Teisingumo kambarys“ – dalis platesnės teismų sistemos atvirumą visuomenei skatinančios kampanijos. Lietuvos teismai jau ne vienerius metus organizuoja atvirų dienų dienas, ekskursijas, šviečiamąsias paskaitas, nemokamų teisinių konsultacijų dienas, teisėjų paskaitas bibliotekose, su teismų darbu susipažinti ir prie jo prisidėti kviečia savanorius, o praėjusį rudenį didžiuosiuose Lietuvos miestuose surengė aktyvią supažindinimo su teismine mediacija kampaniją „Išspręsk ginčą taikiai“.

„Teisingumo kambarys“ jūsų lauks:

Balandžio 15–20 d. Vilniuje, šalia Martyno Mažvydo bibliotekos (Gedimino pr. 51, Vilnius) 12–19 val.

Balandžio 23–26 d. Kaune, šalia Kauno apylinkės teismo (Laisvės al. 103, Kaunas) 12–19 val.

Nuo balandžio 29 d. iki gegužės 3 d. Klaipėdoje, šalia Klaipėdos apygardos teismo, S. Daukanto g. 8, Klaipėda) 12–19 val.

Gegužės 6–10 d. Šiauliuose, šalia Šiaulių apylinkės teismo (P. Cvirkos g. 77, Šiauliai) 12–-19 val.

Gegužės 13–17 d. Panevėžyje, šalia Panevėžio apylinkės teismo (Laisvės al. 17, Panevėžys) 12–19 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis