Komisija konstatavo, kad V.Balčytienės elgesys – nesuderinamas su geru teisėjos vardu, kenkia teismo autoritetui ir tai sudaro teisėjos drausminės atsakomybės pagrindą.
Pasak pranešimo, tokį sprendimą lėmė surinkta informacija apie V.Balčytienės elgesį su kitais teismo teisėjais.
„TEDK sprendime pažymėjo, jog V.Balčytienė savo santykiuose su teisėjais nevengia sudaryti tokių situacijų, dėl kurių teisėjai patiria įtampą ir negali sklandžiai nagrinėti bylų, o dėl jos elgesio teisėjai atsiduria nelygiavertėje padėtyje“, – teigiama pranešime.
Taip pat nurodoma, kad teisėja nesugebėjo sklandžiai organizuoti savo darbo kolegijose. Pasak pranešimo, su ja vienoje kolegijoje dirbantys teisėjai patiria organizacinius darbo kolegijoje sunkumus, tenka atidėti bylų nagrinėjimą.
Be to, nustatyta, kad jau išnagrinėjus bylą, 2021 metų gruodžio 9 dienos nutartimi teisėja nusišalino nuo šios administracinės bylos nagrinėjimo, taip nesilaikydama Teisėjų etikos kodekse įtvirtintų pavyzdingumo bei pareigingumo principų.
TEDK teigimu, procesinius dokumentus pasirašinėdama atgaline data teisėja pažeidė padorumo bei pareigingumo principus ir pažemino teisėjos vardą bei pakenkė teisminės valdžios autoritetui.
Teisėjų garbės teismas šių metų birželį V.Balčytienei jau buvo pareiškęs pastabą dėl Teisėjų etikos kodekso pagarbos žmogui, padorumo, pavyzdingumo ir pareigingumo principų reikalavimų pažeidimo.
Tuomet teismas nustatė, jog teisėja su teismo personalu elgėsi netinkamai, byloje užfiksuota, kad dėl netinkamo, nepagarbaus, nekorektiško elgesio su teisėja atsisako dirbti teismo kolegos, personalo darbuotojai. Byloje taip pat užfiksuota, kad V.Balčytienė be pateisinamos priežasties neatliko savo pareigos – nagrinėti bylas ir vykdyti teisingumą.