Likus dienai iki posėdžio P.Kontrimas tarybai pranešė, kad turi nedarbingumo pažymėjimą, todėl negali dalyvauti.
„Kadangi dalyvauti posėdyje negaliu dėl objektyvių priežasčių, todėl prašau klausimą dėl mano atleidimo iš teisėjo pareigų savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą nagrinėti kitame Teisėjų tarybos posėdyje“, – nurodė teisėjas.
Pasak Nacionalinės teismų administracijos, teisėjo atleidimo iš pareigų klausimas privalo būti svarstomas dalyvaujant asmeniui, kurį siūloma atleisti. Asmeniui nedalyvaujant Teisėjų taryba gali svarstyti atleidimo klausimą tik gavusi motyvuotą jo prašymą arba nustačiusi, kad neatvykimo į posėdį priežastys yra nesvarbios.
Šio klausimo svarstymui taip pat reikalinga ir medžiaga iš prokuratūros. Generaliniam prokurorui pradėjus ikiteisminį tyrimą, Teisėjų taryba kreipėsi su prašymu pateikti ikiteisminio tyrimo medžiagą, tačiau iki penktadienio tokios informacijos negavo.
Prokuratūra informavo, kad ikiteisminis tyrimas dar nebaigtas, vykdomi papildomi ikiteisminio tyrimo veiksmai, todėl Teisėjų tarybai pateikti informacijos nėra galimybės.
Teisėjų taryba šio klausimo svarstymą tęs artimiausiame tarybos posėdyje.
Remdamasi policijos medžiaga, prezidentė Dalia Grybauskaitė dekretu kreipėsi į Teisėjų tarybą, ši turi pateikti savo nuomonę. D.Grybauskaitė taip pat sustabdė teisėjo įgaliojimus, kol bus priimtas sprendimas dėl jo atleidimo iš pareigų.
Įtariama, kad teisėjas P.Kontrimas, būdamas sunkaus girtumo, lapkričio 26 dieną smurtavo prieš žmoną. Teisėjui P.Kontrimui nustatytas sunkus – 2,68 promilės girtumas.
Įtariama, kad teisėjas P.Kontrimas, būdamas sunkaus girtumo, lapkričio 26 dieną smurtavo prieš žmoną.
„Lietuvoje smurtą patiria kas trečia moteris – tai yra itin skaudi visuomenės problema, todėl netoleruotina, kad valstybės vardu teisingumą skelbiantis teisėjas pats smurtauja“, – teigia Prezidentūra.
P.Kontrimas, kuriam dabar yra 57 metai, Kretingos rajono apylinkės teismo teisėju dirba nuo 1994 metų.
Teisininkas 1982 metais baigė Charkovo teisės institutą, yra dirbęs šaltkalviu, prokuroro padėjėju, tardytoju.
Nuolatinės teisėjų veiklos vertinimo komisijos išvadoje rašoma, kad teisėjas darbinėje veikloje su proceso dalyviais bendrauja dalykiškai ir mandagiai, mandagiai bendrauja ir su teismo darbuotojais. Dėl teisėjo elgesio Klaipėdos apygardos teismo vadovybė asmenų ar kolegų pagrįstų nusiskundimų nėra gavusi.
2000-siais Teisėjų garbės teismas P.Kontrimui buvo pareiškęs papeikimą.