2018 10 24

Teisės ir teisėtvarkos komitete svarstant teisėsaugos biudžetus A.Širinskienei parūpo kultūra

Trečiadienį Teisės ir teisėtvarkos komitete (TTK) buvo svarstoma kitų metų teisėsaugos įstaigų biudžetai. Tačiau pirmininkė Agnė Širinskienė šios svarstymo metu daugiausiai nerimo kėlė kultūrai skiriami pinigai. Pareigūnų profsąjungų atstovams kilo klausimų, ar Seimo narė tikrai vadovauja tam komitetui, kuriam turėtų.
Agnė Širinskienė
Agnė Širinskienė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas komitete pristatė lėšų poreikį, tačiau jo pasiūlymus komitetas atmetė.

Tiesa, anot Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininko, net ir šis ministro pasiūlymas buvo dvigubai mažesnis nei minimalus profsąjungų apskaičiuotas poreikis.

Pati A.Širinskienė komiteto posėdyje prakalba apie kultūros darbuotojų vargus.

„Esame už nuoseklų didinimą visoms grupėms žmonių. Kada pasižiūri, kaip didėja kultūros darbuotojų atlyginimai, policijai ir kitoms tarnyboms tikrai nereikėtų skųstis.

Sumos skiriasi radikaliai ir tikrai ne kultūros darbuotojų naudai. Kas kalbant apie solidarumą, galbūt būtų gražu pasiūlyti pasidalinti tarp skirtingų visuomenės grupių.

Aš kalbu apie visas grupes, šiuo atveju statutines ir kaip atrodo jų eilutės ir kultūros eilutės, man kartais labai skauda matant ne šitas eilutes, o tas, kurios svarstomos kituose komitetuose“, – kalbėjo A.Širinskienė.

Bando supriešinti skirtingų sistemų elgetas

Komiteto narys Julius Sabatauskas atkreipė valstietės dėmesį, kad svarstymas vyksta ne Kultūros komitete.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Julius Sabatauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Julius Sabatauskas

„Mane glumina toks... ar čia specialiai negirdima ar čia apsimetama. Sugebėjimas persikūnyti mane žavi, bet ar mums TTK reikia.. tegul čia pas mus ateina bibliotekininkai, menininkai, aktoriai, kuriems tikrai trūksta, mes tada apsvarstysime. Bet gal pono Karbauskio vadovaujamam komitetui geriau“, – sakė jis.

Po posėdžio profsąjungų išplatintame pranešime V.Banelis kėlė klausimą, ar A.Širinskienė vadovauja tam komitetui, kuriam turėtų.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vladimiras Banelis.
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vladimiras Banelis.


„Man regis ši situacija parodė, kad teisėsauga neturi politinių lyderių, kurie gebėtų sistemoje tarnaujančius žmones vesti pokyčių keliu. Todėl labai gali būti, kad tai daryti teks patiems pareigūnams. Tačiau, esu tikras, ne visi mūsų metodai patiks politikams“, – sakė jis.

Jam antrino Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos vadovas Saulius Džiautas, anot jo, po posėdžio jis pasijautė kaip nusikaltėlis, bandantis atimti iš kultūros darbuotojų pinigus.

„Akivaizdu, kad ponios Širinskienės tikslas yra supriešinti dviejų skirtingų sistemų „elgetas“. Viso biudžeto projekto formavimo metu mes argumentuotai teikėme pasiūlymus, priėmėme ir politikams siuntėme rezoliuciją dėl kitų metų biudžeto.

Matau, kad esame tiesiog ignoruojami dėl to, kad valdžia neturi rimtų argumentų paneigti mūsų teisėtus ir pagrįstus reikalavimus. Atrodo, derybų ir diplomatijos priemonės jau išnaudotos, belieka tik kraštutinės. Kurios, manau, jau yra neišvengiamos“, – sakė S.Džiautas.

Profsąjungos kitais metais reikalauja teisėsaugos įstaigoms papildomai skirti 16 mln. eurų: Policijos departamentui papildomai reikėtų skirti apie 4 mln. eurų, Valstybės sienos apsaugos tarnybai ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjo departamentui – po kiek daugiau nei 5 mln. eurų, o Viešojo saugumo tarnybai – 1,3 mln. eurų. Visos šios lėšos turi būti skirtos pareigūnų darbo užmokesčio didinimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai