Organizatoriai žada, kad ketvirtadienį į mitingą susirinks 2 tūkst. žmonių.
Be profsąjungų, piketuoti prie Seimo leista ir marginalui Vytautui Šustauskui, o išsišokimus mėgstantis Algirdas Paleckis trečiadienį sužinos, ar jam su 200 bendražygių bus leista prisidėti prie mitingo.
Apie artėjantį protestą antradienį S.Skvernelis kalbėjosi su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene.
Po susitikimo ministras teigė, kad organizuojamas mitingas yra taikus, o teisėsaugos uždavinys paprastas – kad žmonės, atėję pareikšti nuomonę, jaustųsi saugūs.
Jeigu kažkas galvoja bandyti mitingu pasinaudoti kitaip, bus vienareikšmiškas atsakas.
„Jeigu kažkas galvoja bandyti mitingu pasinaudoti kitaip, bus vienareikšmiškas atsakas. Kadangi vyksta labai glaudus teisėsaugos bendradarbiavimas su mitingo organizatoriais, jie patys suinteresuoti, kad šis renginys būtų taikus“, – pabrėžė S.Skvernelis.
Jo teigimu, kiekvienam mitingui yra rengiamasi, tam numatytos specialios pajėgos, o žvalgybos pareigūnai pateikia informaciją apie tai, ar nesirengiama išsišokimams.
„Ilgai nieko panašaus nebuvo. Scenarijus, sakykime, yra analogiškas, koks buvo prieš šešerius metus. Aš nieko neraminu, aš tiesiog pasakiau realią situaciją, kokia turime informaciją ir kaip mes pasirengę užtikrinti saugumą“, – paklaustas, ar nuramino L.Graužinienę, sakė ministras.
Prieš daugiau kaip šešerius metus prie Seimo įvykęs mitingas virto riaušėmis. Dėl pasaulinės ekonominės krizės Lietuvos ūkį ištiko krizė, Seimas ir Vyriausybė priėmė daug nepopuliarių sprendimų.
Todėl 2009 m. sausio 16 d. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija organizavo protestą prie Seimo rūmų, kuris išvirto į riaušes.
Tuomet 151 chuliganas sulaikytas, 34 mitingo dalyviai sužeisti, nukentėjo ir pareigūnai.