Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2008 10 07

Teisinė pagalba bus teikiama ir gestų kalba

Nuo šiol, siekiant tinkamai užtikrinti valstybės garantuojamos teisinės pagalbos teikimą asmenims, turintiems įvairaus pobūdžio regos, klausos ir kalbos sutrikimų, bus bendradarbiaujama su gestų kalbos vertėjais, rašoma Teisingumo ministerijos pranešime spaudai.
Gestų kalba
Gestų kalba / Photos.com nuotr.

Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymas suteikia asmenims teisę pasinaudoti valstybės garantuojama teisine pagalba, kad šie galėtų tinkamai ginti pažeistas ar ginčijamas savo teises ir įstatymų saugomus interesus. Tokia pagalba teikiama remiantis lygiateisiškumo ir visų asmenų teisių bei įstatymų saugomų interesų apsaugos principais. Todėl kiekvienas asmuo, nepriklausomai nuo jo negalios, turi teisę pasinaudoti kokybiška ir efektyvia valstybės garantuojama teisine pagalba, o tai yra įmanoma užtikrinti tik sudarant galimybes asmenims, turintiems įvairaus pobūdžio regos, klausos ir kalbos sutrikimų, išreikšti savo valią per kompetentingą vertėją.

Teisingumo ministerija, bendradarbiaudama su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, sudarė kvalifikuotų gestų kalbos vertėjų sąrašą pagal savivaldybes. Minėtas sąrašas pateiktas savivaldybių institucijoms bei valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyboms. Nuo šiol, esant poreikiui, besikreipiantiems dėl valstybės garantuojamos teisinės pagalbos asmenims, turintiems regos, klausos ar kalbos sutrikimų, būs galima užtikrinti kokybišką vertimą į gestų kalbą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos