Bus formuojami specialūs duomenų rinkiniai tokie kaip politinių partijų sąrašas, religinių bendruomenių ir bendrijų sąrašas, antstolių ir notarų sąrašai, statistika apie notarinių veiksmų atlikimo skaičių pagal savivaldybes, apie dotacijų paskirstymą savivaldybėms.
„Tikimės, kad be jokių apribojimų ir nemokamai prieinama informacija sudomins ne tik mokslininkus, teisininkus, studentus ar plačiąją visuomenę. Globaliame pasaulyje statistikos duomenys yra vertinga prekė, todėl tai gali būti ir idėjų šaltinis verslui plėtoti inovacijas, kurti naujas pažangias elektronines paslaugas“, – pranešime cituojamas teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.
Pasak jo, atviri duomenys leis pagreitinti statistinės informacijos apykaitą tarp valstybės institucijų, savivaldybių ir teisinės bendruomenės narių.
Visi Teisingumo ministerijos atvirų duomenų rinkiniai bus viešai publikuojami Dokumentų rinkinių portale atviru csv formatu. Iš šio portalo informacinių technologijų priemonėmis juos bus galima nuskaityti tiesiogiai, be papildomo rankinio apdorojimo.
Pernai visuomenei ir verslui atverti šios ministerijos valdomų Nekilnojamojo turto, Patentų, Prekių ženklų ir Dizaino registrų duomenys.
Šiemet planuojama atverti Juridinių asmenų ir Adresų registrų duomenis, o 2021 metais bus atveriami ir Gyventojų registro duomenys.
Lietuva pagal savo pažangą atveriant viešuosius duomenis yra paskutinė tarp Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos šalių ir yra kritikuojama nevyriausybinių organizacijų, jog šiuos procesus vykdo pernelyg lėtai.
Atsakingos institucijos teigia, kad norint atverti daugiau duomenų reikia išspręsti problemas su teisės aktais bei kompensavimo už šiuos duomenis klausimus.