Planuojama, kad per 2018 metų pirmąjį pusmetį bus sukurtas veiksmingas bausmių vykdymo įstaigų modelis, kuriame trumpos valdymo grandinės principu vieningai funkcionuos ir bendradarbiaus Kalėjimų departamentas, kaip metodologinis valdymo centras, laisvės atėmimo įstaigos ir probacijos tarnyba.
„Tokia sistema leis šioms institucijoms veiksmingai bendradarbiauti ir komunikuoti tarpusavyje, teikti pagalbą, užtikrinti bendrus bausmių vykdymo politikos tikslus, ypač vieną svarbiausių – efektyvią nuteistųjų resocializaciją, jos nuoseklumą ir tęstinumą,“ – sako teisingumo viceministras Raimondas Bakšys.
Naujoje struktūroje atskiriamos dvi skirtingo pobūdžio Kalėjimų departamento kompetencijos sritys, specialioji dalykinė ir bendroji – aptarnavimo. Taip pat bus mažinamas Kalėjimų departamento struktūrinių padalinių kiekis ir administravimo mechanizmas. Planuojama, kad atlikus pertvarką vietoje buvusių 16 skyrių liks 12 skyrių.
Įgyvendinant Kalėjimų departamento pokyčių planą, vyks probacijos tarnybų reorganizavimas. Tikimasi, kad tai užtikrins integralų bausmių vykdymo politikos įgyvendinimą ir Vyriausybės prioritetą optimizuoti viešojo sektoriaus aparatą.
Įvykdžius reformą, sumažės probacijos sistemos administravimo išlaidos, sumažės vadovaujančių ir bendrąsias funkcijas atliekančių darbuotojų, o padidės specialiąsias funkcijas atliekančių darbuotojų skaičius.