„Karo Ukrainoje kontekste Eurojusto vaidmuo yra itin svarbus, todėl šiandien būtini sprendimai, kaip efektyviausiai pasinaudoti teisminiu bendradarbiavimu ir nauja Eurojusto sunkiausių tarptautinių nusikaltimų įrodymų duomenų baze, kad būtų užtikrintas sėkmingas Ukrainoje įvykdytų nusikaltimų tyrimas ir baudžiamasis persekiojimas“, – Teisingumo ministerijos (TM) pranešime spaudai cituojama E.Dobrowolska.
Pasak pranešimo, susitikime ES ministrai daugiausia dėmesio ketina skirti klausimams, susijusiems su Rusijos karine agresija Ukrainoje, Eurojusto vaidmens stiprinimą remiant sunkių tarpvalstybinių nusikaltimų baudžiamojo persekiojimo koordinavimą
E.Dobrowolska pažymi, kad Lietuva nuo pat karo Ukrainoje pradžios rodo lyderystę ir imasi teisinių iniciatyvų telkti pastangas ieškant naujų teisinių mechanizmų, kad pajamos iš įšaldyto Rusijos ir jos subjektų turto būtų konfiskuotos ir panaudos žalai atlyginti bei Ukrainai atstatyti.
Eurojustas – ES bendradarbiavimo baudžiamosios teisenos srityje agentūra, kur nacionalinės teisminės institucijos glaudžiai bendradarbiauja kovodamos su sunkiais organizuotais tarpvalstybiniais nusikaltimais.
Lietuva drauge su Latvija ir Estija pernai spalio viduryje paragino ES su tarptautiniais partneriais steigti specialųjį tribunolą Rusijos agresijos nusikaltimams Ukrainoje tirti. Šalys teigia, jog toks tribunolas leistų patraukti atsakomybėn ir Rusijos vadovybę. Diskusijas šiuo klausimu neseniai atgaivino Vokietijos pareikšta parama tribunolo steigimui.