2023 03 10

Teisininkas karjeros perspektyvas turi sieti su darbu teisme, sako kandidatė vadovauti LAT

Kandidatė vadovauti Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT) 51-erių Danguolė Bublienė sako, kad šis teismas turi tapti teisinės minties lyderiu, o jaunas teisininkas savo karjeros perspektyvas sieti su teismu.
Danguolė Bublienė
Danguolė Bublienė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„LAT matau kaip teisinės minties ir teisės politikos vystymo lyderį, drąsiai ir kartu išmintingai užtikrinantį asmenų teises, ir šiam tikslui jungiantį ne tik teismų, bet ir teisininkų bendruomenę“, – penktadienį prisistatydama Seime sakė D.Bublienė.

Ji tai pat teigė, kad teismų darbuotojų atlyginimai turi būti konkurencingi, kad galėtų pritraukti geriausius teisininkus.

„LAT turi turėti galimybę sutelkti profesionaliausius šalies teisininkus, o jaunas teisininkas savo karjeros perspektyvas turi sieti su darbu teisme ir laikyti garbe prisidėti prie visos teisinės sistemos tobulinimo“, – pabrėžė teisėja.

„Viena iš reikšmingų to prielaidų yra konkurencingas ir konkurencingas paties viešojo sektoriaus atžvilgiu teismo darbuotojų atlygis“, – sakė D.Bublienė.

Seimas balsuos dėl D.Bublienes skyrimo LAT vadove, kai su kandidate susitiks to pageidaujančios frakcijos. LAT vadovą skiria ir atleidžia Seimas prezidento teikimu.

Pernai lapkritį D.Bublienę Seimas paskyrė LAT Civilinių bylų skyriaus pirmininke. Šiame teisme ji dirba nuo 2017 metų.

Prieš tapdama teisėja D.Bublienė yra dirbusi advokate, Teisingumo ministerijoje, asistente Mykolo Romerio ir Vilniaus universitetuose.

Kandidatė teisininko kvalifikaciją įgijo Vilniaus universitete, ten pat baigė doktorantūros studijas, yra socialinių mokslų daktarė.

2004 metais D.Bublienė prezidento dekretu apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi, taip buvo įvertinti šios teisininkės nuopelnai už paramą Lietuvai siekiant narystės Europos Sąjungoje.

LAT vadovo atranka paskelbta gruodžio pabaigoje, po kelerių metų pavykus suformuoti visą Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų korpusą.

Nuolatinio pirmininko LAT neturi nuo 2019 metų liepos, kai iš šių pareigų buvo atleistas Rimvydas Norkus, išvykęs dirbti į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą Liuksemburge.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Danguolė Bublienė
Lukas Balandis / BNS nuotr./Danguolė Bublienė

Pagal Teismų įstatymą, nesant nuolatinio teismo vadovo jam vadovauja vienas iš skyrių pirmininkų, turintis didesnį teisėjo darbo stažą šiame teisme.

Dabar Aukščiausiajam Teismui vadovauja Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkė Gabrielė Juodkaitė-Granskienė.

Tiek Konstitucijoje, tiek Teismų įstatyme įtvirtinta, jog LAT pirmininkas skiriamas iš visų paskirtų šio teismo teisėjų. Nuo 2019 metų nebuvo ilgesnio laiko, kad teisme dirbtų visi teisėjai.

Šis teismas yra galutinė instancija civilinėms, baudžiamosios ir administracinėms byloms. LAT verdiktai yra neskundžiami.

LAT skelbia, kad jo funkcija taip pat yra formuoti vienodą bendrosios kompetencijos teismų praktiką aiškinant ir taikant įstatymus, plėtoti teisę ir tokiu būdu užtikrinti vienodą teisės aiškinimą ir taikymą visoje valstybėje.

Nagrinėdamas bylą kasacine tvarka, šis teismas patikrina, ar žemesnės instancijos teismas nepadarė teisės aiškinimo ar taikymo klaidos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis