„Ieškovai norėjo pateikti patikslintą ieškinį, kuris Vilniaus miesto apylinkės teismo nebuvo priimtas, bet šis sprendimas buvo apskųstas Vilniaus apygardos teismui“, – teigė ji.
„MG Baltic“ teigia, kad V.Bakas akivaizdžiai piktnaudžiavo turėtais Seimo komiteto pirmininko bei parlamentaro įgaliojimais ir juos viršijo.
Anot koncerno, V.Bakas neteisėtai išviešino, panaudojo ir sąmoningai klaidingai interpretavo žvalgybos duomenis, prisidengdamas viešu interesu, tenkino išimtinai asmeninius politinius interesus.
Politikas BNS yra sakęs, kad tokiais veiksmais „MG Baltic“ siekia diskredituoti pernai NSGK atliktą parlamentinį tyrimą ir bauginti politikus, kurie išaiškino koncerno veiksmus.
Ieškinį prieš valstybę kartu su koncernu yra pateikę ir pernai paviešintose žvalgybos pažymose minimi asmenys – buvęs prokuroras Ramutis Jancevičius, „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus, LNK televizijos vadovė Zita Sarakienė, buvęs koncerno valdybos narys Romanas Raulynaitis.
Ieškovai kaltina valstybę ir Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovą neteisėta veikla daugiau nei 13 metų rinkus ir po to paviešinus su jais susijusią informaciją. Jie taip pat teigia, kad verslo įtaką politikai tyręs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas šiurkščiai pažeidė jų garbę ir orumą.
Seimo komitetui pernai perduotuose VSD raštuose fiksuoti „MG Baltic“ atstovų pokalbiai, minima, kad koncerno veikla kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, kad koncernas papirkinėjo ir šantažavo politikus.
„MG Baltic“ žvalgybos duomenis yra pavadinęs nuomonių ir prielaidų kratiniu.
Remdamasis pažymomis, Seimo komitetas suformulavo parlamentinio tyrimo dėl nederamo verslo poveikio politikai išvadas, jas 2018 birželį patvirtino Seimas.