Daugiau nei tūkstantis žmonių, stebėjusių situaciją Sulupės gatvės daugiabutyje, pasirašė peticiją, prašydami pripažinti vyrą neveiksniu ir skirti jam socialines paslaugas.
Prokuratūra buvo sulaukusi viešosios įstaigos „Veik“ prašymo ginti viešąjį interesą ir pripažinti vyrą, kurio gyvenimo būdas akivaizdžiai kenkia ne tik jam, bet ir aplinkiniams, neveiksniu.
Atkreiptas dėmesys, kad vyriškis turi ir regėjimo negalią. Prastai matydamas jis negali užtikrinti tvarkos namuose. Psichiatrinė ekspertizė parodys, kokia jo būklė.
Savanoriai, tvarkę jo būstą, bei socialiniai darbuotojai atkreipė dėmesį, kad jis sunkiai orientuojasi ir aplinkoje, ir laike. Vyras negali savarankiškai tvarkyti pajamų, jo higienos įpročiai – prasti. Atkreiptas dėmesys, kad bute ne kartą buvo kilęs gaisras. Jame įsiveisę parazitai kelia infekcinių ligų pavojų tiek pačiam buto gyventojui, tiek kaimynams.
Antradienį Klaipėdos apylinkės teismas priėmė nutartį, kuria institucijos įpareigotos atlikti medicininę ekspertizę.
15min buvo aprašęs Sulupės gyventojo istoriją. Stanislovas savo namus buvo pavertęs nepraeinamu šiukšlynu. Čia pat vyras ir valgė, ir gamtinius reikalus atliko. Užkimštas klozetas jau seniai nebenaudojamas.
Pasirodo, kad anksčiau buvo bandoma įvertinti senolio būklę, tačiau jo esą vis nerasdavo namuose.
Dėl nepakeliamo kvapo kaimynai jau seniai ieškojo pagalbos, tačiau nesėkmingai.
Tuo metu butas vis buvo užkraunamas naujomis šiukšlėmis. Jame įsiveisė parazitai, žiurkės.
Viešosios įstaigos „Veik“ vadovas Michailas Andrijanovas, kurio pastangomis ir buvo organizuojamas būsto valymas, teigė, kad, net ir iškuopus namus, Stanislovas toliau mėto pakuotes ant grindų.
„Jis prastai mato, sunkiai susivokia. Išgėręs pieną jis pakuotę ir numeta ant žemės“, – kalbėjo M.Andrijanovas.
Neseniai jo namus aplankę savanoriai vėl rado nustipusių žiurkių.
Net ir pastačius biotualetą namuose, vyriškis senu įpročiu tuštinosi į kibirą ir jo neišnešdavo.
Buvo bandoma rasti gimines, tačiau nesėkmingai. Namo, kuriame, paskutinėmis Stanislovo žiniomis, Kelmėje gyveno jo sesuo – nebėra.
Viliamasi, kad po atliktos ekspertizės Stanislovui bus suteikta socialinė pagalba, taip pat įvertinta ir jo fizinė būklė.
„Veik“ fondo vadovas dar prieš kelis metus buvo atkreipęs dėmesį į vienišą senolį, negalintį savimi pasirūpinti. Tačiau iš socialinių darbuotojų sulaukė komentaro, kad jiems situacija žinoma, ir paprašyta nesikišti. Tačiau paaiškėjo, kad pareigūnai, turėję įvertinti situaciją, esą kelis kartus nerado žmogaus namuose. Tuo viskas ir pasibaigė.
Dabar paaiškėjo, kad vyriškiui jau suteikiamos slaugos paslaugos. Jis apgyventinas namuose, kur jam suteikiama medicininė priežiūra.