„Atsižvelgiant į tai, kad suimtasis įtariamas padaręs nusikalstamą veiką ir prieš Vilniaus apygardos teismo teisėjus, bei siekiant užtikrinti bylą nagrinėjančio teismo nešališkumą ir teisingumo interesus, Vilniaus apygardos teismas 2018 metų lapkričio 7 dieną kreipėsi į Lietuvos apeliacinį teismą dėl bylos perdavimo nagrinėti kitam apygardos teismui“, – rašoma teismo trečiadienį BNS pateiktame atsakyme.
Nei teismas, nei prokuratūra nedetalizuoja, dėl kokių su teisėjais susijusių aplinkybių A. Paleckis yra įtariamas.
Anksčiau buvo skelbta, jog tyrime figūruojantys asmenys įtariami Federalinio saugumo biuro (FSB) pavedimu rinkę informaciją apie Lietuvos pareigūnus, prokurorus, teisėjus, prisidėjusius prie 1991 metų Sausio 13-osios bylos tyrimo, taip pat rinkę kitus duomenis.
Vilniaus apygardos teismas nagrinėjo Sausio 13-osios bylą ir šiemet 67-iems Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos piliečiams skyrė bausmes nuo ketverių iki 14 metų.
Šių metų sausio pabaigoje Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Vytautas Bakas sakė, kad Rusija bando sukurpti bylas Sausio 13-osios bylos pareigūnams – tyrėjams, prokurorams, teisėjams.
„Mes turime labai rimtai pasižiūrėti ir pagalvoti apie jų apsaugą, nes jei Rusijai pavyktų iškelti jiems baudžiamąsias bylas ir pateikti kaltinimus už akių, gali įsijungti tarptautiniai procesai, Interpolo kanalais, kada toks pareigūnas gali būti sulaikytas netgi bet kurioje iš Europos šalių“, – sakė komiteto vadovas.
NSGK pirmininkas tuomet patvirtino, kad baudžiamąsias bylas prieš Lietuvos pareigūnus iškelti turėjo padėti informacija, kurią Rusijos žvalgybai rinko šnipinėjimu įtariami asmenys.
BNS primena, kad Rusijos teisėsauga pernai liepą paskelbė iškėlusi bylas Lietuvos teisėjams ir prokurorams, nagrinėjantiems Sausio 13-osios bylą.
A.Paleckio suėmimo klausimus spręsti perduota Kauno apygardos teismui, jis antradienį dar trims mėnesiams pratęsė įtariamajam taikomą suėmimą. A.Paleckis suimtas laikomas nuo pernai spalio.
Kaltės jis nepripažįsta.
Naujienų portalas delfi.lt yra rašęs, jog A.Paleckio byloje įtarimai taip pat pareikšti Vilniaus verslininkui Deimantui Bertauskui, tačiau jam skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.
Anot portalo, įtariamieji galėjo kontaktuoti su kitoje byloje nuteistu Rusijos FSB pareigūnu Nikolajumi Filipčenka, jis esą perduodavo savo tiesioginio viršininko nurodymus rinkti informaciją.
2017 metais nuteistas FSB pareigūnas N.Filipčenka siekė užverbuoti Vadovybės apsaugos departamento pareigūnus įtaisyti pasiklausymo įrangą tuometinės prezidentės Dalios Grybauskaitės kabinete ir rezidencijoje.