„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2020 05 15

Teismas nusprendė leisti žurnalistams stebėti E.Masiulio parodymus nuotoliniu būdu

Vilniaus apygardos teismas nusprendė leisti žurnalistams nuotoliniu būdu stebėti politinės korupcijos bylos nagrinėjimą, kai parodymus teisėjams duos buvęs liberalų lyderis Eligijus Masiulis.
Eligijus Masiulis
Eligijus Masiulis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Iš pradžių teismo atstovai buvo nusprendę bylą dėl karantino ribojimų nagrinėti be stebėtojų, bet po žiniasklaidos atstovų kreipimosi į teismo pirmininkę ir Teisėjų tarybos pirmininką savo poziciją pakeitė.

„Atsižvelgdamas į žiniasklaidos atstovų prašymus ir visuomenės teisę būti informuotai apie tai, kaip nagrinėjama turbūt pati didžiausia politinės korupcijos byla, teismas ieškojo galimybių kaip ją leisti stebėti ir surado. Apsispręsta suteikti prieigą per „Zoom“ nuotolinių pokalbių ir vaizdo konferencijų platformą“, – penktadienį BNS sakė teismo atstovė Lina Nemeikaitė.

Pirmadienį vyksiančio teismo posėdžio nebus galima retransliuoti, prisijungimas žiniasklaidos atstovams skirtas tik klausymui.

E.Masiulis parodymus byloje pradėjo duoti ketvirtadienį. Apie šį teismo posėdį žurnalistai nebuvo informuoti iš anksto, jo nestebėjo nė vienas žiniasklaidos atstovas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Eligijus Masiulis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Eligijus Masiulis

Teismo atstovė buvo nurodžiusi, kad žurnalistams galimybės stebėti posėdį nebus ir pirmadienį. Tuomet skirtingų žiniasklaidos priemonių redaktoriai kreipėsi į Teisėjų tarybos pirmininką Algimantą Valantiną ir Loretą Braždienę, prašydami užtikrinti galimybę stebėti procesą.

E.Masiulis pasveikino pasikeitusią teismo poziciją.

„Labai gerai, aš manau, kad labai sveikintinas žingsnis. Ir vakarykštis posėdis lygiai taip pat galėjo būti transliuojamas informacinių technologijų pagalba. Bent jau man asmeniškai jis buvo labai svarbus, nes man teko pildyti parodymus, savo valia, savo noru, aš pats to norėjau, kuriuos buvau davęs teismo proceso pradžioje, prieš porą metų. Jau praėjo tikrai ilgas laiko tarpas, įvyko daug posėdžių, apklausta daug liudytojų, dėl to atsirado poreikis papildyti tuos parodymus pagal tuos kaltinimus, kurie man yra suformuluoti kaltinamajame akte“, – penktadienį BNS sakė jis.

Labai gerai, aš manau, kad labai sveikintinas žingsnis.

„Kadangi šita byla nuo pat pirmos dienos yra vieša byla ir sulaukianti didelio žiniasklaidos ir visuomenės dėmesio, tai akivaizdu, kad nuoseklu ir logiška būtų, kad tiek, kiek leidžia įstatymai, visi teismo posėdžiai būtų prieinami ir informacija iš teismo posėdžių pasiektų visuomenę“, – pabrėžė E.Masiulis.

E.Masiulio teigimu, pirmadienį vyksiančiame posėdyje jis turėtų atsakinėti į bylą nagrinėjančių teisėjų klausimus.

Politinės korupcijos byloje korupcija yra kaltinami E.Masiulis, buvęs Seimo narys liberalas Šarūnas Gustainis bei buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys. Parlamentaras Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu nesant kyšininkavimo požymių.

Buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis yra kaltinamas kyšių davimu politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą.

Kaltinimai byloje pateikti ir pačiam koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui. Kaltinamieji savo kaltės nepripažįsta, jie sako, kad teisėsaugos tyrimas vykdytas tendencingai.

Teismų vadovai pirmadienį su žiniasklaidos atstovais ketina surengti platesnę diskusiją apie tai, kaip užtikrinti informacijos teikimą apie teismo posėdžius karantino sąlygomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs