Procesas nutrauktas, nes Seimas nedavė sutikimo patraukti politiką baudžiamojon atsakomybėn.
Nutartis per 20 dar gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui.
Gruodžio 10 dieną Seimas nepatenkino generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymo ir nepanaikino parlamentaro R.Ačo teisinės neliečiamybės.
Už tai, kad imunitetas būtų panaikintas, balsavo 53 Seimo nariai, prieš buvo septyni, susilaikė 19 politikų. Balsuojant nedalyvavo dalis socialdemokratų, „darbiečių“, „tvarkiečių“, „Drąsos kelio“ partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovų.
D.Valys prašė panaikinti Mišrios Seimo narių grupės nario R.Ačo teisinę neliečiamybę, kad Vilniaus apylinkės teismas galėtų nagrinėti bylą dėl šmeižto privataus kaltinimo tvarka.
Tam, kad parlamentaras netektų teisinės neliečiamybės, turi balsuoti ne mažiau kaip pusė, tai yra ne mažiau kaip 71 iš 141 politikų.
D.Valys prašė panaikinti Mišrios Seimo narių grupės nario R.Ačo teisinę neliečiamybę, kad Vilniaus apylinkės teismas galėtų nagrinėti bylą dėl šmeižto privataus kaltinimo tvarka.
Profsąjungietis Vytautas Bulotas tuometinį merą apskundė Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK), o R.Ačas po VTEK posėdžio duodamas interviu televizijai R.Bulotą pavadino „ligoniu ir melagiu“. Dėl šių 2012 metų vasarį pasakytų žodžių raseiniškis kreipėsi į teismą privataus kaltinimo tvarka.
Prokuratūros duomenimis, taikinamajame posėdyje 2012 metų rugsėjo 4 dieną susitaikyti privačiam kaltintojui ir R.Ačui nepavyko, nes nebuvo susitarta dėl atsiprašymo formos. Rugsėjo 10 dienos nutartimi teisėja perdavė nagrinėti teismui, vėliau bylos nagrinėjimas kelis kartus atidėtas neatvykus R.Ačui, vėliau byla kelis kartus nutraukta, nes nebuvo kreipimosi į Seimą. 2013 metais apygardos teismas pripažino, kad apylinkės teismas, nagrinėdamas skundą, galėtų būti aktyvus, ir kreiptis į generalinį prokurorą dėl R.Ačo imuniteto.
Pirmadienį teismo posėdyje dalyvavęs V.Bulotos advokatas Andrius Chudenkovas BNS sakė, kad šioje byloje minimiems kaltinimams taikomas aštuonerių metų senaties terminas, tai yra skaičiuojant aštuonerius metus nuo 2012 metų.
R.Ačas ir jo advokatas pirmadienį į teismą atvykę nebuvo.
Privataus kaltinimo bylose teismo nuosprendžiai turi tokias pačias teisines pasekmes, kaip ir baudžiamosiose bylose, kuriose dalyvauja valstybės kaltintojai.