KPD byloje yra pateikęs 34 tūkst. eurų ieškinį dėl valstybei padarytos žalos, kurią prašo priteisti solidariai iš V.Matijošaičio, bendrovės „Kauno saulėtekis“, kuriai vadovauja mero sūnus Šarūnas Matijošaitis, bei minėtos bendrovės statybos vadovo.
Atsakovai teismo prašo ieškinį atmesti.
Bylos duomenimis, žalą departamentas prašo priteisti dėl dvaro sodybos fragmentų – svirno ir tvarto, kurie pripažinti kultūros paveldo objektais – nugriovimo.
KPD Kauno teritorinio skyriaus atstovai anksčiau BNS yra teigę, jog kelis kartus kreipėsi į statybos vadovą, veikusį pagal V.Matijošaičio suteiktą įgaliojimą, siūlydami atlyginti valstybei padarytą žalą be teismo, tačiau prašymas liko be atsako.
V.Matijošaitis savo ruožtu tvirtina, kad viską, kas dvare buvo likę, restauravo ir išgelbėjo jį nuo sunykimo.
„Kodėl žmonės visada eina į teismus? Ginčytis, spręsti ginčų. Ir jeigu eini į teismą spręsti ginčo, tai reiškia, tu sprendi civilizuotai, tam teismai ir yra. Kaip teismai nuspręs, taip ir darysime“, – anksčiau žurnalistams yra sakęs jis.
„Nėra ten dideli skaičiai, bet to dvaro jau matomai nebūtų, būtų po plytą išnešiotas, ištampytas ir sugriuvęs“, – kalbėjo Kauno meras.
Jis Kačiūniškės dvarą Kauno rajone įsigijo 2017 metais, tačiau pabrėžia, kad pastatas tik vadinamas dvaru, o iš tiesų yra „gražus prie Nevėžio namelis“.
Kultūros paveldo departamento kultūros vertybių registre yra įrašyti Kačiūniškės dvaro sodybos fragmentai. Ten nurodoma, kad komplekso vertingosios savybės yra planavimo sprendiniai, statinių formuojama kompozicija, taip pat buvusių komplekso statinių liekanos ar jų vietos, žemės ir jos paviršiaus elementai, takai ir jų dangos.
Kultūros paveldo departamento duomenimis, 1929 metais Kačiūniškių dvarelyje kanauninko Juozo Meškausko iniciatyva įsikūrė vienuolės benediktinės. Čia jos užveisė sodą ir pastatė dvaro rūmus. Sovietmečiu vienuolynas uždarytas, rūmai tapo gyvenamuoju namu.