Nušalinimą pareiškė verslo koncerno „MG Baltic“ buvusio viceprezidento Raimondo Kurlianskio advokatas Simonas Slapšinskas.
Jis teigia, kad prokuroras manipuliuodamas savo įgaliojimais neteisėtai paviešino privačius duomenis, kai teisme papasakojo detales apie R.Kurlianskio pervestus 10 tūkst. eurų kitam kaltinamajam, buvusiam Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijui Masiuliui.
Anot gynybos, prokuroras parodė savo išankstinį nusistatymą.
J.Laucius per teismo posėdį paskelbė turintis duomenų, kad už gruodį pervestus pinigus E.Masiulis apmokėjo advokato paslaugas, sumokėjo užstatą į Vyriausiąją rinkimų komisiją, kad galėtų dalyvauti Klaipėdos mero rinkimuose, „tenkino kasdienius buitinius poreikius“, pavyzdžiui, lankėsi bare ar vandens parke. Šie pinigai buvo įvardyti kaip paskola.
Prokuroras teigia su nušalinimu nesutinkantis. Pasak pareigūno, pateikti duomenys apie verslininko bankinį pavedimą E.Masiuliui įrodo, kad jie pažeidžia kardomąją priemonę nebendrauti. Anot jo, pateikti duomenys rodo, kad R.Kurlianskis daro poveikį E.Masiuliui.
Kaltinamieji neigia pažeidę kardomąją priemonę ir sako, kad paskolos sąlygos buvo derinamos per advokatus.
Teisme trečiadienį taip pat yra numatytos liudytojų „MG Baltic“ priklausančios statybų įmonės „Mitnija“ vadovo Juliaus Gendvilio, „MG Baltic Media“ vyriausiojo finansininko Valdo Stuko ir viešosios įstaigos „Taikomosios politikos institutas“ steigėjo Mindaugo Lapinsko apklausos.
Politinės korupcijos byloje R.Kurlianskis yra kaltinamas davęs kyšius politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą.
Kaltinamieji kaltės nepripažįsta ir teigia, kad tyrimas buvo vykdomas tendencingai.
Byloje be R.Kurlianskio ir E.Masiulio korupcija kaltinami buvęs Seimo narys Šarūnas Gustainis ir eksparlamentaras, buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys. Seimo narys Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.
Kaltinimai byloje oficialiai pateikti ir pačiam koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui.