Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai.
Baudžiamosios bylos duomenimis, nuo 2019 m. birželio mėn. iki 2020 lapkričio mėn. V.Giraitytė-Juškevičienė, eidama Marijampolės savivaldybės tarybos narės pareigas, įtariama, suklastojo 15 vienetų tarybos nario išlaidų suvestinių, jose pateikdama tikrovės neatitinkančius duomenis apie neva patirtas degalų ir telefono ryšio išlaidas, kaip susijusias su tarybos nario veikla.
Nustatyta, kad tarybos narė, klastodama išlaidų suvestines ir jas pateikdama Marijampolės savivaldybės administracijai, apgaule savo naudai įgijo 2 tūkst. 131 eurą, priklausiusius minėtos savivaldybės administracijai.
V.Giraitytė-Juškevičienė, manoma, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, tyčia pažeisdama tarybos nario veiklą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus ir nuostatas, pakirto pasitikėjimą Marijampolės savivaldybe, sumenkino jos autoritetą visuomenės tarpe.
Pareiškime dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu buvusiai Marijampolės savivaldybės tarybos narei V.Giraitytei-Juškevičienei prokuroras siūlo skirti 9 tūkst. eurų dydžio baudą ir baudžiamojo poveikio priemonę – viešųjų teisių atėmimą, tai yra teisės būti išrinktai ir teisės būti paskirtai į valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas atėmimą ketveriems metams.
Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmuo yra nekaltas, kol jo kaltumas nėra įrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.