„Taip gaunasi, kad per mūsų patalpas pamokų metu galėtų vaikščioti žmonės iš virtuvės arba dvaro lankytojai. Be to, būtų sunku suvaldyti mokinius, kad šie ko neiškrėstų brangiems eksponatams. Dabar mes gyvename tarsi bendrabutyje – visi vienas kitam padedame“, – kalbėjo mokytoja O.Orlickienė.
Gandai ar faktai?
Mokytojos prašė patvirtinti arba paneigti gandus, kad senąjį pastatą planuojama kažkam parduoti. Ir kodėl viskas vyksta taip slaptai? Kodėl apie tokias mokyklos rokiruotes nieko nežino daugelis Joniškio tarybos narių?
Mokytojos teigia, kad, nežiūrint į visus neatsakytus klausimus, sąlygos meno mokyklai dvaro rūmuose yra tiesiog netinkamos. Vaikai praranda kiemą, vientisą ir jaukią erdvę.
M.Balčiūnas planuoja per artimiausius rinkimus kelti sparnus į Seimą.
„Jau sulaukėme pabarimų, kad kišame nosį, kur mums nepriklauso. Mokyklos direktorius išsireiškė, kad pradūrėme valtį, kurioje visi sėdime, kad be reikalo mus pasikvietė į susitikimą su M.Balčiūnu. Tiesą sakant, mes patys įsiprašėme, o jie neturėjo galimybės atsakyti“, – pasakojo O.Orlickienė.
Gyvas gandas, kad pastatą kažkam labai rūpi nusipirkti, o kažkas labai norėtų jį parduoti. O faktas yra tai, kad Žagarės regioninio parko direktorius M.Balčiūnas planuoja per artimiausius rinkimus kelti sparnus į Seimą.
Dar vienas faktas yra tai, kad tas pats parko direktorius pavasarį į meno mokyklą buvo atvedęs moterį, kuri viską fotografavo ir teiravosi, ar laiptai autentiški, ar yra senovinių krosnių. Mokytojai tiksliai nežino, kas buvo ta moteris.
Meno mokykla – kūrybinė Žagarės zona
Sarah Mitrikė, Žagarės vyšnių festivalio sumanytoja ir alternatyvaus meno „Fringe“ festivalio rengėja, taip pat mano, jog Žagarės meniškas veidas labai nukentėtų, jei meno mokyklos erdvę „prarytų“ dvaro rūmai.
„Įsivaizduokite, kad iškeliate kunigą iš bažnyčios ir liepiate jam laikyti mišias darželyje. Žagarės žavesys yra mažose kūrybinėse zonose, kurios veikia ne scenose“, – kalbėjo S.Mitrikė.
Kaip iš tiek mažai išteklių yra sukuriama tiek daug aistros.
Moteris priminė, kad per Žagarės „Fringe“ festivalį buvo atvertos kai kurios unikalios miestelio vietos.
Meno mokykla buvo viena iš jų. Joje vyko lėlių teatrų festivalis, įvairūs užsiėmimai. Naktį mokyklos sodas buvo apšviestas meniškomis iliustracijomis.
S.Mitrikė siūlo visiems rajono tarybos nariams užsukti į mokyklą ir pamatyti, kaip iš tiek mažai išteklių yra sukuriama tiek daug aistros.
„Džiaugiamės, kad staiga nebeliko planų panaikinti mokyklą arba ją perkelti kitur. Perkeldami veiklas ir žmones iš savo namų tarsi užpučiame žvakę, kuri yra gyva šio pastato energijos dėka“, – karštai aiškino S.Mitrikė.
„Meno žmonės – prisigalvoja“
Meno mokyklos direktorius V.Žukas dėl staigių pokyčių kaltino mokytojų plepumą: „Kalbų buvo, pasvarstymų, bet prie bendros nuomonės nebuvo prieita. Visada ieškome naujų patalpų, nes pastatas senas, reikalauja renovacijos. O dvaras renovuotas, šilta, šviesu.“
Direktorius patikslino, kad jo nuomonė buvo kitokia nei pedagogų. Pastatas – šimto metų senumo: „Savivaldybė reikiamų lėšų renovacijai neskirtų. Fondų, kurie finansuotų pastato renovaciją, taip pat dar neradome.“
„Jau skambino žiniasklaidai“, – guodėsi viešumo pertekliumi direktorius.
V.Žukas tvirtino, kad mokyklos mokytojai prieštarauja pokyčiams dėl savo patogumo, o ne vaikų.
Kodėl mokytojų nuomonė staiga tapo tokia svarbi? „Jeigu yra negatyvi nuomonė, o jau yra, kaip gali būti tolimesni žingsniai. Jau skambino žiniasklaidai“, – guodėsi viešumo pertekliumi direktorius.
Kam atitektų dabartinis mokyklos pastatas, jei vaikai persikeltų į dvaro rūmus? Kodėl jokie fondai neremia tokio įdomaus pastato renovacijos? Gal niekur nesikreipta? Gal į fondus draudžiama kreiptis be rajono valdžios ar regioninio parko žinios?