Prisijungti prie savo asmeninės E. sveikatos paskyros, naudojantis elektroninėmis tapatybės atpažinimo priemonėmis (e. parašu ar e. bankininkyste), gali visi 16 metų sulaukę asmenys. Vadovaujantis teisės aktais, tėvai ar teisėti globėjai yra teisėti savo vaikų atstovai, todėl gali matyti ne tik savo, bet ir savo vaikų sistemoje esančius sveikatos duomenis, rašoma Registrų centro pranešime spaudai.
Savo e. sveikatos paskyroje asmenys jau kurį laiką gali rasti jiems sugeneruotus ES skaitmeninius COVID pažymėjimus (persirgimo, testo ar skiepijimo), o nuo šiol šalia jų bus galima rasti ir galimybių pasą, kurį nesunkiai galima atsisiųsti, išsisaugoti savo išmaniajame įrenginyje ar naudoti atspausdintą. Tai reiškia, kad nuo šiol prie savo vaikų E. sveikatos paskyrų prisijungę tėvai ar globėjai, jose taip pat galės rasti vaikams priklausančius galimybių pasus, jei tai jiems priklauso pagal galiojančias galimybių paso išdavimo taisykles.
Be to, kiekvienas asmuo, prisijungęs prie savo e. sveikatos paskyros, gali sukurti atstovavimą kitam asmeniui, t. y. suteikti įgaliojimą kitam asmeniui prieiti prie jo e. sveikatos paskyros ir susipažinti su ten esančia informacija, tarp jų ir turėti prieigą prie ten esančių ES skaitmeninių COVID pažymėjimų ar galimybių paso.
Spausdintą galimybių paso variantą, kaip ir iki šiol, taip pat galima atsiimti Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose, Lietuvos pašto skyriuose, „Sodros“ padaliniuose ir vaistinėse.
Pranešime spaudai primenama, kad nuo gruodžio 1 dienos testuojantis galimybių pasas išduodamas tik turint neigiamą mokamo PGR tyrimo rezultatą, kuris galioja 72 val. nuo ėminio paėmimo momento. Galimybių pasas taip pat suteikiamas pasiskiepijus nuo COVID-19 ligos, persirgus COVID-19 liga ar turint pakankamai antikūnų.
Galimybių pasas yra susietas su e. sveikatos sistema ir formuojamas šios sistemos duomenų pagrindu. Duomenis apie pacientus į e. sveikatą įveda sveikatos priežiūros specialistai. Daugiau informacijos apie galimybių pasą galima rasti Registrų centro interneto svetainėje. Atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie galimybių pasą galima rasti čia.