2010 12 17

„The Economist“ Lietuvos prezidentei skyrė „Metų išsišokėlės“ titulą

Ji atsisakė pasirodyti vakarienėje su JAV prezidentu Baracku Obama, ji pasmerkė naująją JAV ir Rusijos sutartį dėl strateginės branduolinės ginkluotės (angl. START) ir dar labiau įsiutino JAV administraciją.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė Stokholme susitiko su Švedijos Parlamento pirmininku Peru Westerbergu.
Dalia Grybauskaitė / „Scanpix“ nuotr.

Panašu, kad ji taip pat giria autokratinį Baltarusijos prezidentą Aliaksandrą Lukašenką, šiam siekiant būti perrinktam naujai kadencijai.

Už šiuos „nuopelnus“ įtakingas Didžiosios Britanijos savaitraštis „The Economist“ Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei skyrė „Metų išsišokėlės“ titulą.

„Ji galėtų patekti į Baltuosius rūmus tik tuo atveju, jei atvažiuotų su kitais turistais“, – pareiškė neįvardytas leidinio cituojamas JAV Nacionalinės saugumo tarybos pareigūnas.

„D.Grybauskaitė, dirbdama Europos Komisijoje (EK), kurioje buvo atsakinga už biudžetą, ėjo savo pareigas puikiai, bet prezidentės pareigos pasirodė esančios kitokios“, – rašo įtakingas verslo leidinys.

Lietuvos prezidentė atsisakė dalyvauti balandžio pradžioje JAV prezidento Prahoje surengtoje vakarienėje Rytų Europos šalių lyderiams. D.Grybauskaitė teigė nenorinti kelti šampano taurės už sutartį, kuri gali pakenti Europos saugumui.

Į „The Economist“ metų apdovanotųjų sąrašą pateko ir Latvijos premjeras Valdis Dombrovskis, gavęs „Gudinio“ prizą už politinį išgyvenimą.

„Tikrosios ištvermės“ titulas atiteko Lenkijai, „Spindulėlio“ apdovanojimas – Čekijos kovotojams su korupcija, o „Juodosios dėžės“ apdovanojimas skirtas Vengrijos premjerui Viktorui Orbanui.

Januso prizas, skiriamas už veidmainystę, duotas Prancūzijai dėl jos rasistinio požiūrio į romų imigrantus, o „Stebuklingosios lazdelės“ apdovanojimas teko B.Obamos administracijai.

Pagrindinis metų apdovanojimas – „Auksinio kaliko“ titulas – atiteko Estijai, kuri nuo kitų metų sausio 1-osios įsiveda eurą. Ji bus viena iš vos dviejų euro zonos narių, kurios patenkins skolos ir biudžeto deficito reikalavimus. Kita šalis yra Liuksemburgas.

„Būti vienintele šalimi, kuri atitinka svarbiausias pagrindinių Europos žemyno klubų taisykles, šaliai, kuri vos prieš du dešimtmečius atsikratė sovietinės okupacijos, yra triumfas“, – teigia „The Economist“.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai