„Taip, skaičiai atrodo šokiruojantys, tačiau juos naudoti, neperskaičius tarp eilučių, negalima. Patys skaičiai neparodo ar asmuo mirė nuo vakcinos ar su vakcina. Nepraraskime budrumo, elkimės atsargiai, vertinkime duomenis kritiškai ir toliau reikalaukime trūkstamos/papildomos informacijos“, – socialiniame tinkle „Facebook“ išplatintoje žinutėje ragino A.Gedvilas.
Darbo partijos frakcijos narys skleidžiamoje žinutėje nurodė, kad ryšio tarp vakcinacijos ir mirčių negalima nustatyti dėl Statistikos departamento pateikiamų duomenų trūkumo.
Esą tą patį kartojo jį konsultavę statistikos ekspertai. Tačiau kartu parlamentaras neatmetė, kad toks ryšys galimas ir paragino ieškoti „priežastinių ryšių“.
A.Gedvilo pasidalyti skaičiai pasėjo nemažai abejonių – dalis komentatorių suprato juos kaip įrodymą, kad nuo skiepų galbūt miršta žmonės.
Duomenų mokslininko Vaidoto Zemlio-Balevičiaus manymu, Seimo narys problemą kelia dirbtinai – priežastinio ryšio tarp departamento skelbiamų duomenų ir vakcinacijos nėra, skaitytojus klaidina ne paskelbti duomenys, o tokia jų interpretacija.
A.Gedvilo siunčiamoje žinutėje, neva cituojančioje Statistikos departamentą, labiausiai klaidinanti atrodo vieta, kurioje ganėtinai aiškiai nurodoma, kad Lietuvoje tariamai buvo fiksuota mirčių nuo vakcinų.
„Mirė nuo C vakcinų – 3933 žmonės“, – savo oficialioje „Facebook“ paskyroje paskelbė Seimo narys.
15min susisiekus su A.Gedvilu, jis aiškino šių skaičių pats nerašęs, o tiesiog pasidalijęs informaciją, kurią esą jam privačiomis žinutėmis siuntė ne vienas interneto vartotojas.
Parlamentaras aiškino, kad tokiu būdu jis užkirto kelią galimoms manipuliacijoms ir klaidingoms interpretacijoms, kad Lietuvoje dėl vakcinacijos būtų fiksuota mirčių.