Apie savo algą Neringos meras prabilo praėjusią savaitę, kai paaiškėjo, kad Kuršių nerijos nacionalinis parkas ketina per Turto banką parduoti būstą, kuriame jau 20 metų gyvena D.Jasaitis. Jis tikino iki šiol teismuose įrodęs turįs teisę gyventi Kuršių nerijos nacionaliniam parkui priklausančiame būste ir nenorintis įsiskolinti nuosavam kampui.
„Bankui įsipareigojimas yra 40 metų, tai ar aš galiu tokį neatsakingą veiksmą daryti? Jei dirbčiau ne su terminuota darbo sutartimi, žinoma, mero pajamos yra labai geros, mane visiškai tenkinančios, tačiau įsipareigojimai irgi ne tokie kaip daugelio žmonių. Meras privalo gražiai apsirengti, lankytis labdaros renginiuose, aukoti, partijos mokestis yra 60 eurų/mėn., tad ne tiek daug ir lieka. Žinoma, aš nesiskundžiu, turiu dvi rankas, dvi kojas, viskas gerai, priimu viską pakelta galva“, – sakė D.Jasaitis, kuris yra deklaravęs turįs per 24 tūkst. eurų turto.
Neringos meras tikino dar prieš kelerius metus tegaudavęs 800 eurų algą, o dabar uždirbantis apie 1500 eurų.
„Dabar mero atlyginimas siekia apie 1500 eurų ir tai yra mane tenkinančios pajamos“, – sakė jis 15min.
Tačiau viešai savivaldybės tinklalapyje nurodoma, kad D.Jasaičio atlyginimas kur kas didesnis.
Čia skelbiama, kad neatskaičius mokesčių D.Jasaitis pastaruosius tris mėnesius uždirba po 2743,33 eurus.
Atskaičius mokesčius, į rankas D.Jasaitis, savivaldybės skelbiamais duomenimis, kas mėnesį gauna beveik 2085 eurus.
Meras apie „padidėjusią“ algą: „Labai apsidžiaugiau“
Perklausus, kodėl teigė uždirbantis 1500 eurų, jei oficialiai jo alga kur kas didesnė, meras vis dar kartojo, kad uždirba tikrai ne daugiau kaip 1700 eurų.
„Rodos, 1600 į rankas uždirbu. Priklauso nuo to, kiek turiu komandiruočių pirmyn atgal, tai tada dar prisideda po 12 eurų už kiekvieną, kaip šią savaitę dvi ir kitą savaitę dvi, tai būna iki 1700 eurų susidaro, bet ne daugiau“, – tikino D.Jasaitis.
Neteisingai buvau sutraktavęs, dabar labai apsidžiaugiau, kad daugiau gaunu, – klaidą pripažino D.Jasaitis.
Galiausiai jis paprašė šiek tiek laiko pasižiūrėti, kokį atlygį iš tikrųjų gauna, ir netrukus perskambinęs pripažino, kad į rankas gauna daugiau nei 2000 eurų.
„Jūs visiškai teisi. Buvo net ir kad 2000 eurų gavau į rankas. Nuo 1700 iki 2000 eurų gavau šiais metais. Mažiau nei 1700 nesu gavęs šiemet, tik nusiskaičiuoja mano sutartys sudarytos, tai nesijaučia tų pinigų. Pasitikrinus banką, tų pinigų realiai būna mažiau. Neteisingai buvau sutraktavęs, dabar labai apsidžiaugiau, kad daugiau gaunu“, – pripažino savo algą praėjusią savaitę nurodęs neteisingai D.Jasaitis.
Iš tikrųjų jis uždirba netgi daugiau nei Vilniaus ir Kauno merai. Štai Vilniaus meras Remigijus Šimašius „ant popieriaus“ gauna 2628 eurus, Kauno meras Visvaldas Matijošaitis – 2480 eurų, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas – 2777 eurus.
Mažiausiai iš Lietuvos merų uždirba Druskininkų caru vadinamas Ričardas Malinauskas. Jo alga „ant popieriaus“ tesiekia 2180 eurų arba 1656 eurus į rankas, bet net ir tai yra daugiau nei D.Jasaičio nurodomi 1500 eurų.
Partijos nario mokestis – 60 eurų?
Dar vienas Neringos mero D.Jasaičio argumentas, kodėl jis negali įsigyti ar nuomoti būsto, buvo tas, kad jam tenka kas mėnesį sumokėti 60 eurų narystės Lietuvos socialdemokratų partijoje mokestį.
Lietuvos socialdemokratų partijos statute nurodyta, kad kiekvienas partijos narys, išskyrus pensininkus, iš kurių imamas tik 1 euro per mėnesį mokestis, kas mėnesį kaip partijos nario mokestį turi sumokėti ne mažiau kaip 1 proc. savo pajamų, atskaičius mokesčius.
„LSDP narys moka ne mažiau kaip 1 proc. savo pajamų, atskaičius mokesčius. Pensininkai, neturintys kitų pajamų, išskyrus pensiją, moka 1 euro mokestį per mėnesį, o gaunantys ir kitų pajamų – 1 proc. nuo savo pajamų (įskaitant pensiją) atskaičius mokesčius. Nario mokestis mokamas paprastai kas mėnesį, bet ne rečiau kaip kartą per ketvirtį. Partijos nariai, dėl objektyvių priežasčių negalintys mokėti nustatyto dydžio nario mokesčio, skyriaus prezidiumui (tarybai) nutarus, moka ne mažesnį kaip 0,3 euro mokestį per mėnesį“, – rašoma partijos statute.
Pats Neringos meras aiškina, kad merams ir vicemerams yra taikomas didesnis – 2 proc. nuo pajamų narystės mokestis.
„Ne mažiau kaip 2 proc. mokestis yra taikomas merams, vicemerams, ministrams, administracijos direktoriams. Tai, mano atveju, išeina apie 40 eurų. O aš dar esu ir „Rotary“ klubo narys, ir medžiotojų būrelyje, tai čia irgi mokesčiai. Aišku, čia gali būt, gali nebūt, tai labai sąlyginis reikalas, bet partijai apie 30 eurų per mėnesį turiu mokėti“, – pirmadienį mokestis partijai mažėjo su kiekvienu D.Jasaičio sakiniu.
15min prašymu Lietuvos socialdemokratų partija patikrino, kokio dydžio narystės mokestį iš tikrųjų mokėjo D.Jasaitis.
Paaiškėjo, kad meras bent dėl partijos narystės mokesčio nesumelavo. Jis iš tiesų kas mėnesį socialdemokratų partijai sumoka po 60 eurų, kaip ir sakė praėjusią savaitę. Tiesa, pirmadienį D.Jasaitis jau manė, kad moka 30 eurų mokestį. Šiemet partijai D.Jasaitis jau sumokėjo 540 eurų.
„2009 m. partijos prezidiumas nutarė įpareigoti partijos narius, kurie yra Seimo nariai, Europos Parlamento nariai, ministrai, viceministrai, ministerijų kancleriai, departamentų vadovai, valstybės atstovai apskrityse, ambasadoriai, savivaldybių merai ir vicemerai, administracijų direktoriai ir jų pavaduotojai ir kiti politinio pasitikėjimo pareigūnai, mokėti 2,5 proc. solidarumo mokestį nuo gaunamų į rankas pajamų“, – 15min nurodė Lietuvos socialdemokratų partijos Infocentro vadovė Eglė Samoškaitė.
Pagal šią tvarką, į rankas 2085 eurus algos gaunantis D.Jasaitis, jei negauna papildomų pajamų, turėtų kas mėnesį sumokėti 52 eurus nario mokesčio.