Nustatytas vienas šiurkštus medžioklės taisyklių pažeidimas – asmuo draudžiamu laiku sumedžiojo stirnos patiną Vilkaviškio rajone. Stirnos patinų medžioklė draudžiama nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 30 d.
Už neteistą medžioklę medžiotojui gresia administracinė atsakomybė nuo 800 iki 1 800 eurų ir teks atlyginti gyvūnijos ištekliams padarytą žalą – 2 400 eurų, taip pat jis galimai neteks teisės medžioti nuo 3 iki 5 metų, bus paimtas (konfiskuotas) pažeidimo įrankis – šaunamasis ginklas.
Akcijos tikslas yra užtikrinti, kad medžioklės su varovais vyktų laikantis nustatytų taisyklių ir reikalavimų. Taip pat buvo atkreiptas dėmesys į tai, kaip medžiotojai laikosi saugaus elgesio reikalavimų medžioklėje, užtikrinamas medžioklės dalyvių ir joje dalyvaujančių šunų saugumas. Per reidus lapkričio 9–17 d. saugaus elgesio medžioklėje pažeidimų nenustatyta. Tačiau lapkričio 23 d. buvo fiksuotas atvejis, kai Ukmergės rajone buvo pašautas vienas iš medžioklėje su varovais dalyvavusių medžiotojų. Incidento aplinkybes aiškinasi teisėsaugos institucijos.
Gyvosios gamtos apsaugos departamento pareigūnai toliau tikrins medžiotojus, nes medžioklės varant laikotarpis dar nesibaigė, jis truks iki sausio 31 d., tačiau skiriasi atskirų medžiojamųjų gyvūnų rūšių medžioklės terminai.
Medžioklės varant pasižymi tuo, kaip varovai medžiojamuosius gyvūnus link medžiotojų gena su medžiokliniais šunimis arba be jų. Dažnai medžiotojai stovi ant žemės arba tam skirtuose bokšteliuose, medžiotojų linijoje, jos flanguose ar kitose vietose, kur gali pasirodyti medžiojamieji gyvūnai. Medžiotojų, varovų ir šunų skaičius medžioklėje varant neribojamas. Informaciją apie medžioklės laikotarpius, draudžiamus ir leidžiamus įrankius, priemones ir būdus rasite departamento specialistų parengtose atmintinėse.