Prokuratūra teigia, kad „tam tikros patalpos“ buvo apžiūrėtos, bet neatskleidžia, ar parodymus davė buvę valstybės vadovai.
Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Algimantas Kliunka spaudos konferencijoje sakė, kad „atliekant ikiteisminį tyrimą nėra asmenų, kurie turėtų įtariamojo procesinį statusą“.
Prokuroras taip pat neatsakė, ar ikiteisminio tyrimo metu apklaustas kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus ar kiti aukščiausi šalies vadovai.
„Ikiteisminio tyrimo metu buvo apklausta daug asmenų ir buvo apklausiami tie, kuriuos reikia apklausti“, – sakė A.Kliunka.
„Daug faktų buvo žinoma iš anksto ir dėl jų ikiteisminio tyrimo veiksmų atlikti nereikėjo“, – teigė prokuroras.
„Galiu pasakyti tik tiek, kad mes apklausėme žymiai daugiau pareigūnų negu apklausta parlamentinio tyrimo metu“, – teigė prokuroras.
Anot A.Kliunkos, atliekant ikiteisminį tyrimą piktnaudžiavimo galimo CŽV kalėjimo istorijoje, prokurorai lankėsi pastatuose, kuriuose, pasak parlamentinio tyrimo išvadų, galėjo būti kalinti CŽV sulaikyti asmenys.
„Prokurorai pažiūrėjo visus reikiamus dokumentus ir visus kitus objektus, tarp jų ir tam tikras patalpas“, – sakė A.Kliunka.
Jo teigimu, oro uosto pareigūnai ir aplinka taip pat buvo tiriama.
Pasak A.Kliunkos, buvusio VSD vadovo pavaduotojo D.Dabašinsko atšaukimas iš ambasados Ukrainoje nėra susijęs su ikiteisminiu tyrimu. Prokurorai tyrimą pradėjo reaguodami į parlamentinio tyrimo išvadas dėl galimo JAV Centrinės žvalgybos valdybos sulaikytų asmenų pervežimo ir kalinimo Lietuvos teritorijoje.
Seimo patvirtintose išvadose teigiama, kad buvę VSD vadovai M.Laurinkus, A.Pocius ir D.Dabašinskas nebuvo pateikę reikiamos informacijos šalies vadovams apie jų tarnybos bendradarbiavimą su užsienio partneriais.
Ikiteisminis tyrimas tęsiasi iki šiol. Iš VSD atsistatydinęs D.Dabašinskas Lietuvos ambasadoje Kijeve pradėjo dirbti maždaug prieš metus.