„O kaip čia nutiko, kad Kauno simbolis, tikras paminklas, miesto istorija numirė ir niekas nieko apie tai nekalba? Europos kultūros sostinės metais ištaškėme milijonus Kauno žvėries mitui ir skulptūrai, kurie neprigijo, o štai tikrieji tarpukario simboliai nyksta.
Portugalija nuolat naudoja savo geltonus vagonėlius, kurdama šalies įvaizdį, o mes... Pamačiau, kad vėl uždaryta, ir gaila pasidarė“, – klausimus kėlė į 15min redakciją besikreipęs kaunietis.
Tokių, nusivylusių, Kaune yra ir daugiau. Vienas seniausių Europoje vis dar judančių funikulierius tai veikia, tai neveikia – juo pasivažinėsi, tik jei pasiseks užsukti tinkamu metu.
Apie miesto svečius negalvoja?
Dar daugiau priekaištų, pažiūrėję į šios unikalios susisiekimo priemonės veikimo valandas, žeria gidai. Žaliakalnio funikulierius veikia tik darbo dienomis ir darbo valandomis.
„Geriau tuomet iš viso neveiktų. Nesijaustų skirtumo“, – rėžė vienas ekskursijų organizatorius.
Suprantama, kad šiais laikais funikulierius labiau tarnauja kaip turistinis objektas, o ne susisiekimo tarp dviejų miesto mikrorajonų priemonė, tačiau (ypač vasaros) savaitgaliais, kai miestą užplūsta turistai, jis stovi neišnaudojamas.
Mažai tikėtina, kad ką nors įtikina „Kauno liftų“ atstovų paaiškinimai, jog vakarais po darbo ir savaitgaliais nėra norinčių juo naudotis.