Visi šio etapo tvarkymo darbai kainavo per 1,5 mln. eurų, nurodo įmonė. Per ankstesnįjį pirmąjį tvarkymo etapą buvo išvežta 680 tonų pavojingųjų atliekų, o trečiajam tvarkymo etapui lieka dar apie 1000 tonų apdegusių padangų – jos akredituotos Vokietijos laboratorijos specialistų priskirtos pavojingosioms atliekoms.
Pasak „Toksikos“, likusias padangas išvežti ketinama per artimiausias porą savaičių, o visus Alytaus gaisravietės pavojingųjų atliekų tvarkymo darbus tikimasi užbaigti kovo pradžioje.
„Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas sako, kad įmonė išrūšiavo atliekas atskirdama gelžbetonį, metalo konstrukcija, smulkaus metalo atliekas ir pavojingąsias atliekas.
„Demontuotos pavojingos gelžbetonio konstrukcijos, išrūšiuojamos gelžbetonio atliekos, metalo liekanos ir pavojingosios atliekos. Iš viso išrūšiuota daugiau nei 8400 tonų atliekų, iš kurių antrajame etape 5500 tonų iškeliavo į „Toksiką“, – pranešime cituojamas A.Dirvinskas.
Pasak bendrovės vadovo, gaisravietėje susidarę degėsiai (betonas, keramzitas, gumos likučiai, dervos, pelenai ir kt.) per antrąjį etapą išrūšiuoti pačioje gaisravietėje. Atlikus tyrimus, nustatyta, kad šios atliekos gali būti saugiai deponuojamos ir utilizuojamos „Toksikos“ pavojingųjų atliekų sąvartyne.
Gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje įmonėje „Ekologistika“ kilo spalio 16 dieną, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę. Gaisro priežastis aiškinasi ekspertai.