BNS duomenimis, eitynėse susirinko apie tūkstantį žmonių. Jų metu skambėjo šūkis „Lietuva – lietuviams“, lietuvių liaudies dainos.
Prieš eitynes A.Juozaitis 15min teigė, kad „Lietuva – lietuviams“ „visų pirma yra (Vinco) Kudirkos šūkis“.
„Visų antra, niekas nešaukia Lietuva tik lietuviams – matykite skirtumą“, – sakė filosofas ir patvirtino, kad Lietuva yra visiems, „bet tai yra vienintelė lietuvių žemė – kitos mes neturime“.
Prieš tautininkų eitynes gydytojų pora Stasys ir Ona 15min sakė dalyvavę ir anksčiau šiandien vykusiose eitynėse su trispalve, pritraukusiose kelis tūkstančius žmonių. Jie stebėjosi, kodėl tautininkų eitynės nebuvo įtrauktos į oficialią programą.
Apie šūkį „Lietuva – lietuviams“ pora kalbėjo atsargiai – sakė šiose eitynėse jo kol kas negirdėję. „Šiaip tai būdavo (šūkis) „Lietuva – lietuviams“, o kiti atsakydavo „Lietuviai – Lietuvai“. Tai čia – nieko blogo“, – teigė Ona.
Poros teigimu, žiniasklaida šūkio dalies „Lietuviai – Lietuvai“ nenušviesdavo. 15min primena, kad 2019-ųjų kovo 11-osios eitynėse maždaug tūkstančio žmonių minia skandavo tik „Lietuva – lietuviams“.
Onos ir Stasio teigimu, jie jokio priešiškumo užsieniečiams nejaučia. „Na ką jūs, mes draugaujame ir džiaugiamės, mūsų vaikai draugauja, mielai priimame“, – kalbėjo jie.
Tautininkų eitynių dalyviai buvo pasipuošę tautine atributika, nešėsi trispalves, istorines vėliavas su įvairiais heraldiniais ženklais, dalis jų buvo prisisiuvę mitologinius saulės simbolius.
Juos lydėjo gausesnės policijos pareigūnų pajėgos, tačiau eisenos metu incidentai nebuvo užfiksuoti.
Pareigūnai BNS nurodė, kad eitynėse dalyvavo apie tūkstantis žmonių.
Iš pradžių buvo paskelbta, kad „Vilniaus forumo“ ir Lietuvos tautininkų ir respublikonų sąjungos atstovai žygiuos atskirai. Vis dėlto, 15 val. susirinkus į „Vilniaus forumo“ eitynes paaiškėjo, kad jos nukeliamos.
Laukiant pirmųjų eitynių 15min sutiko trispalve nešiną Sultaną iš Ganos. Lietuvoje geografiją studijuojantis vaikinas paklaustas, ką atsakytų tiems, kurie šiose eitynėse paprastai skanduoja „Lietuva – lietuviams“, atsakė: „Atėjau čia švęsti, todėl, manau, kad prie jų prisijungsiu.“
„Todėl artėjančios patriotinės piliečių eitynės bus turiningos ir prasmingos tik tuo atveju, jei taps Tautos kolektyvinės valios kurti tikrą Kovo 11-osios Lietuvos Respubliką išraiška ir liudijimu. Bendromis jėgomis paverskime jas visuomenės protestu prieš vykstantį atkurtosios Lietuvos valstybės griovimą ir žlugdymą eitynėmis“, – taip skambėjo judėjimo „Vilniaus forumas“ kvietimas dalyvauti eitynėse.
Šių organizacijų organizuojamos eitynės neretai kritikuojamos dėl perdėto nacionalizmo.
Vasario 16-ąją tų pačių organizacijų surengtas „Liepsnų maršas“ sulaukė itin aštrios kritikos, kadangi tokios eisenos su deglais daugelyje Europos šalių siejamos su neonacių renginiais.
Mitingas dėl Vyčio
Eitynių dalyviams nužygiavus į Lukiškių aikštę joje vyko mitingas „Vyčio grąžinimas Vilniui“.
15min primena, kad 2017-aisiais Kultūros ministerija paskelbė konkursą dėl rekonstruotos Lukiškių aikštės memorialo. Suskaičiavus visuomenės ir devynių narių komisijos balsus, nugalėtoju buvo išrinktas skulptoriaus ir dizainerio Andriaus Labašausko memorialas laisvės kovotojams partizanų bunkerio motyvais „Laisvės kalva“.
Tokiu sprendimu pasipiktino dalis visuomenės bei politikų, siekusių, kad aikštėje būtų pastatytas Arūno Sakalausko Vytis.
Pernai Vyčio memorialo autoriai architektai ir skulptūros autorius kreipėsi į teismą, kad būtų išnagrinėtos Lukiškių aikštės memorialo konkurso aplinkybes.
Mitinge kalbėjo prezidento rinkimuose dalyvauti siekiantis A.Juozaitis. Savanoriai minioje rinko parašus už jo kandidatavimą.
„Mums vėl reikalingas Baltijos kelias, – sakė A.Juozaitis. – Iš tikrųjų mums reikia dar kartą pakartoti Kovo 11-ąją ir mes tai padarysime“.
Už A.Juozaitį pasirašiusi 65-ių Vitalija Vasiliauskienė sakė, kad partizanų bunkerio paminklą Lukiškių aikštėje nusprendusi statyti valdžia pasielgė neapgalvotai.
Ji taip pat ragino nacionalizmo nepainioti su šovinizmu.
„Be nacionalizmo nebūtų valstybės“, – sakė pensininkė.