„Eurovaistinės Trakų pusmaratonis“ šiame kurortiniame mieste buvo surengtas jau septintąjį kartą, tačiau už organų donorystę buvo bėgama pirmą kartą. Bėgikai rinkosi vieną iš penkių distancijų: 1 km šeimų bėgimą, 1 km bėgimą, 5 km bėgimą, 10,5 km bėgimą, 21 km bėgimą.
Nacionalinio transplantacijos biuro suburtoje komandoje buvo 12 bėgikų: įstaigos darbuotojai, medikai ir recipientas Stasys Laniauskas, kuriam prieš 12 metų buvo atlikta kepenų transplantacija.
Viena didžiausių bėgimo entuziasčių ir organų donorystės idėjos propaguotojų – gydytoja anesteziologė-reanimatologė, Nacionalinio transplantacijos biuro budinti koordinatorė Jekaterina Romanovienė, „Trakų pusmaratonyje“ nubėgo 5 km. Dar vienas gydytojas anesteziologas-reanimatologas įveikė pusės maratono – 21 km – distanciją.
Už organų donorystę bėgo ir daugiavaikė šeima su atžalomis: tėtis 1 km atkarpą bėgo su devynmečiu ir penkiamečiu vaikais, o mama tą pačią atkarpą įveikė stumdama jauniausio – dvimečio – vaiko vežimėlį. Dar vienas devynmetis įveikė 1 km, o jo tėveliai – 5 km distanciją.
„Gražu ir prasminga, kai bėgimo entuziastai buriasi po organų donorystės vėliava, – teigia Nacionalinio transplantacijos biuro laikinoji vadovė Rasa Pekarskienė. – Spalvingi bėgikų marškinėliai, kuriuos puošia užrašas „Organų donorystei TAIP!“, patraukia dėmesį, tokia socialinė misija mums labai svarbi“.
Ne vienas renginio svečias, atkreipęs dėmesį į bėgikus, užsuko į žaliąją Nacionalinio transplantacijos biuro palapinę, užpildė sutikimą donorystei, kai kurie norėjo tiesiog daugiau apie ją sužinoti.
„Kaskart pabrėžiame: svarbiausia – pasikalbėti apie organų donorystę su artimaisiais. Kad ir koks būtų apsisprendimas šiuo klausimu, artimieji turi jį žinoti. Kai žmogaus valia žinoma, artimiesiems lengviau, kai nelaimės valandą reikia nuspręsti – dovanoti mirusiojo organus donorystei ar ne“, – sako R.Pekarskienė.
Nacionalinis transplantacijos biuras primena, kad sutikimą donorystei galima pasirašyti ir internetu.