2017 09 26 /16:32

Traukiasi keturi „Vilniaus vandenų“ vadovai, tarp jų – generalinis direktorius A.Ignatavičius

Antradienį bendrovės „Vilniaus vandenys“ valdybos pirmininkas Darius Nedzinskas, nepriklausomi valdybos nariai Arūnas Bivainis ir Juozas Buitkus bei įmonės generalinis direktorius Aidas Ignatavičius įteikė prašymus dėl atsistatydinimo iš pareigų, teigiama pranešime žiniasklaidai. Nors D.Nedzinskas tvirtina, kad pasitraukta, nes įvykdyti užsibrėžti darbai, tačiau jau sklinda kalbos, jog prie to prisidėjo nepasitenkinimas kai kurių politikų kritika.
„Vilniaus vandenys“
„Vilniaus vandenys“ / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Bendrovės valdybos pirmininkas, du jos nariai bei įmonės generalinis direktorius savo pareigas nustos eiti spalio 10 dieną. Pranešime žiniasklaidai vadovai pasitraukimo priežasčių neaiškina.

A.Ignatavičius „Vilniaus vandenims“ vadovavo nuo 2016 metų sausio, o nepriklausomi valdybos nariai į šias pareigas buvo paskirti 2015 metais.

Pasitraukė be priežasties

„Vilniaus vandenų“ valdybos pirmininko D.Nedzinsko teigimu, nuo 2015 metų dirbusi bendrovės valdyba, kurios pagrindą sudarė nepriklausomi nariai, sėkmingai įgyvendino savo tikslus – iš pagrindų pakeitė bendrovės veiklos modelį bei reikšmingai pagerino jos finansinius ir veiklos rezultatus.

15min jis sakė, kad komanda pasiekė tuos tikslus, kuriuos buvo nusibrėžę. „Reikia pasitraukti tada, kai nėra priežasties“, – juokėsi D.Nedzinskas, paklaustas, kodėl vis dėlto visa bendrovės vadovybė palieka pareigas. Esą priežastis labai paprasta: „Padarėme tai, ką buvome susiplanavę, visą laiką apie tai diskutavome, kad kai padarysime tai, ką buvome susiplanavę, reikės pasitraukti. Taip ir nutarėme.“

D.Nedzinsko teigimu, šiuo metu „Vilniaus vandenų“ situacija yra puiki. „Dabar klausimas yra tik toks, kad tie vadovai, kurie perims kasdieninį valdymą, toliau gilintų, tęstų, darytų“, – kalbėjo pasitraukęs bendrovės valdybos pirmininkas. Ateities planų jis teigė turįs, nes ir darbas valdyboje niekada nebuvęs jam vienintelis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Darius Nedzinskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Darius Nedzinskas

Direktorius apie politiką nekalba

„Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius A.Ignatavičius irgi tikina, kad pasitraukimas buvęs planuotas: „Pokyčiai padaryti, įmonė pastatyta ant bėgių, juda teisinga linkme, darbas padarytas“. Jis pabrėžė esąs pokyčių vadovas, o 2016 metai buvo intensyvūs, vyko įmonės restruktūrizacija, teko taisyti pašlijusią įmonės finansinę situaciją.

Reikia pasitraukti tada, kai nėra priežasties, – sakė D.Nedzinskas.

Klausiamas apie galimą politikų spaudimą, keliamus klausimus dėl patalpų Dominikonų g. pardavimo direktorius tvirtino, kad sąsajų nėra. Jo manymu, visada atsiras tų, kurie stengsis, kad teigiami procesai nevyktų, bet šioje įmonėje jie sėkmingai vyko.

„Kai vadovauji įmonei, tų spaudimų įvairiausių yra. Aš visą laiką galvoju, kad svarbiausia yra rezultatai. Kaip kas vyko, gali būti tik interpretacijos. Bet rezultatai yra puikūs, įmonės finansinė situacija yra puiki. Patvirtintas didžiausias investicijų ir plėtros planas, dabar reikia tik jį įgyvendinti“, – sakė A.Ignatavičius.

Naujienų agentūrai BNS jis teigė po spalio 10 dienos, kai paliks darbą, ketinantis kelias savaites pailsėti. A.Ignatavičius sakė turintis ateities planų, bet jų atskleisti nenorėjo.

Meras: komandos darbą vertinu labai gerai

Vilniaus meras Remigijus Šimašius, paklaustas apie „Vilniaus vandenų“ vadovų pasitraukimą, pirmiausia pažymėjo buvęs labai patenkintas šios komandos darbu ir esąs jiems dėkingas. „Per šituos pusantrų metų įmonė iš tokios, kuri jau gąsdino branginsianti kainą ir apie dividendus neleidusi net svajoti, nuolat trūko pinigų projektams vykdyti, buvo paversta tokia, kurioje šiais metais mažės 20 proc. vandens kaina, visi sprendimai priimti. 4 mln. eurų dividendų šiemet gavome“, – darbo rezultatus vardijo meras.

Vis dėlto dėl „Vilniaus vandenų“ pasitraukimo R.Šimašius įžvelgia ir kai kurių opozicijos politikų kaltę, turėdamas omeny rugpjūčio pabaigoje Antikorupcijos komisijos kreipimąsi į Generalinę prokuratūrą dėl „Vilniaus vandenų“ nekilnojamojo turto pardavimo Dominikonų g. 9 ir 11. Esą šis pardavimas galėjęs miestui atnešti net apie kelis milijonus eurų nuostolių.

„Įmonė per pastarąjį pusmetį patyrė turbūt didžiausią spaudimą iš politikų, tai akivaizdu, ir turbūt žmonėms, dirbantiems versle, tai nėra įprasta ir komfortiška. Kai kurie opozicijos politikai turbūt mano, kad anksčiau buvo gerai, nežinau, bet nesupranta, kas yra atsakingas ir normalus įmonių valdymas pagal tarptautinius standarus“, – kalbėjo R.Šimašius, pažadėjęs įvertinti ir ar Vilniaus savivaldybės administracija „apsaugojo įmonę nuo to opozicijos politikų spaudimo“.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Aidas Ignatavičius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Aidas Ignatavičius

Konfliktą neigia

Nors D.Nedzinskas ir A.Ignatavičius konfliktą su Vilniaus miesto savivaldybe, jos administracija, miesto vadovais ar atskirais politikais neigia, tačiau užkulisiuose kalbama, kad pasitraukimas nėra toks paprastas, kaip gali atrodyti.

Šitos komisijos kreipimąsi pavadinsiu politikavimu, tai niekaip nėra susiję, – sakė A.Ignatavičius.

Situacija esą susijusi būtent su turto Dominikonų gatvėje pardavimu. Antikorupcijos komisijos pirmininkas Kęstutis Nėnius, priklausantis Artūro Zuoko Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) frakcijai, yra išsakęs įtarimus, kad tas pardavimas atnešęs milijoninius nuostolius miestui. Jis dar yra atkreipęs dėmesį, kad keturi nepriklausomi „Vilniaus vandenų“ valdybos nariai yra tarpusavyje susiję, todėl tai irgi turėtų būti ištirta.

„Šitos komisijos kreipimąsi pavadinsiu politikavimu, tai niekaip nėra susiję. Yra visos vertinimo ataskaitos, visiems buvo žinoma apie tą sandorį. Šitą sandorį galima rodyti kaip pavyzdį, kaip skaidriai turėtų vykti nekilnojamojo turto pardavimas. Interpretacijų visokių galima sugalvoti ir sugalvoja, kaip kam patogiau“, – sakė A.Ignatavičius.

Iki 2016-ųjų nuostolingai veikusi bendrovė šįmet pagerino finansinę būklę ir turėjo galimybę penktadaliu sumažinti vandens tiekimo bei nuotekų tvarkymo kainas, o akcininkams išmokėti 4 mln. eurų dividendų. Anot valdybos pirmininko D.Nedzinsko, bendrovei pavyko padengti pradelstas skolas tiekėjams bei 22 mln. eurų sumažinti įsiskolinimus finansinėms institucijoms, kurios dabartiniu metu sudaro tik 3,4 mln. eurų.

„Įgyvendintos efektyvumo didinimo priemonės leido veiklos sąnaudas sumažinti daugiau nei 4,1 mln. eurų, o įmonės EBITDA per 2016 metus išaugo 21 proc. ir pasiekė 13,7 mln. eurų“, – rašoma pranešime.

Neseniai iš „Vilniaus vandenų“ komunikacijos skyriaus pareigų pasitraukė Antanas Bubnelis. Jis tapo bendrovės „Bitė Lietuva“ korporatyvinių reikalų ir ryšių su visuomene vadovu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų