Šis tyrimas taip pat atskleidė, kad net 77 proc. apklaustų įmonių būtų linkusios registruoti išradimus, prekių ženklus ir pramoninį dizainą, norėdamos juos apsaugoti: 39 proc. išreiškė teigiamą nuostatą („taip“), 38 proc. – nuosaikesnį pritarimą („greičiau taip“).
VPB Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja Kristina Vilkienė išaugusio žinomumo procento apie pramoninės nuosavybės apsaugą priežastimis įvardina verslo subjektų sąmoningumo augimą, informacijos prieinamumą ir intensyvesnę informacijos sklaidą žiniasklaidoje. „Pastaraisiais metais intelektinės nuosavybės tema vis dažniau aptariama ir žiniasklaidoje, ir įvairiuose renginiuose bei konferencijose. Vis daugiau verslo subjektų supranta, kad tinkamai apsaugota intelektinė nuosavybė yra toks pat vertingas turtas kaip darbuotojai bei įrenginiai. Be to, kompanijos intelektinės nuosavybės apsaugojimas yra stiprus įrankis žengiant į konkrečias rinkas bei siekiant užimti stiprias pozicijas jose“, – konstatuoja pramoninės nuosavybės apsaugos ekspertė K. Vilkienė.
Vykdant apklausą buvo siekiama išsiaiškinti smulkaus ir vidutinio verslo įmonių suvokimą ir nuostatas apie pramoninės nuosavybės apsaugą. 57 proc. apklaustų įmonių dirbo iki 9 darbuotojų, 27 proc. – nuo 10 iki 49 darbuotojų, likusiose 16 proc. įmonių – daugiau nei 50 darbuotojų. Iš apklaustų įmonių 53 proc. priklauso paslaugų sektoriui, 22 proc. – prekybos, 19 proc. gamybos.
Analizuojant respondentus pagal geografinę vietovę trečdalis (31 proc.) apklaustų įmonių vykdo veiklą Vilniuje, kiek daugiau negu penktadalis (22 proc.) – Kaune, dešimtadalis (11 proc.) – Klaipėdoje ir tiek pat (10 proc.) Šiauliuose.