Nors parlamentaro reikalavimai kolegoms skamba gana radikaliai, pats politikas linkęs juos vadinti siūlymais, kaip nuo Seimo rudens sesijos pagerinti frakcijos darbą. E.Jurkevičius suformulavo 10 punktų, pasitaręs su uostamiesčio TS-LKD skyriaus nariais, rašo „Lietuvos žinios“.
Siūlymus politikas išsiuntė Seimo TS–LKD frakcijos seniūnui Jurgiui Razmai. „Pabrėžiau, kad atsakymas būtų duotas raštu“, – dienraščiui sakė E.Jurkevičius. Anot konservatoriaus, nuo to, kaip bus reaguota į „frakcijos veiklos tobulinimo“ siūlymus, priklausys tolesnis jo sprendimas. „Laikausi žodžio, todėl tikrai rimtai ir argumentuotai svarstysiu, ką buvau pasakęs“, – pareiškė E.Jurkevičius. Priminsime, kad liepą parlamentaras žodžiu informavo seniūną J.Razmą stabdantis narystę frakcijoje ir mąstantis apie galimybę apskritai ją palikti.
E.Jurkevičius mano, jog frakcijos veiklą suaktyvintų dažniau rengiami posėdžiai, be to, jie turėtų būti ilgesni. „Lietuvos žmonės pradeda dirbti aštuntą, todėl ir mes prieš plenarinį posėdį galime rinktis ne devintą, o valanda anksčiau“, – aiškino Seimo narys. Kitas jo sumanymas – kiekviena ministerija, kuriai vadovauja TS–LKD deleguotas ministras, privalėtų iš anksto pristatyti frakcijai kiekvieno mėnesio veiklos gaires. Frakcijos narių, ministrų parengti projektai mažiausiai dvi savaites iki pateikimo Seime turi būti apsvarstyti frakcijoje ir išplatinti partijos skyriams.
Jo parengtą veiklos tobulinimo planą frakcijos seniūnas J.Razma ketina pristatyti per vieną pirmųjų rugsėjo pradžioje susirinksiančios TS–LKD frakcijos posėdžių. „Visus siūlymus demokratiškai apsvarstysime. Matysime, kokios bus kolegų nuostatos“, – sakė J.Razma. Jis prisipažino turįs abejonių, ar kiti frakcijos nariai galės posėdžiauti kasdien, kaip siūlo E.Jurkevičius. „Pirmadienį po pietų daugelis Seimo narių savo apygardose priima rinkėjus, todėl vargu ar spės atvykti į Vilnių“, – atkreipė dėmesį J.Razma.
Teisiškai taip pat neįmanoma įgyvendinti iniciatyvos individualius frakcijos narių siūlymus automatiškai įtraukti į sesijų programą, nes dėl kiekvieno jų Seimas balsuoja. „Jokios automatikos čia negali būti“, – paaiškino seniūnas.
Apsisprendimo kryžkelę E.Jurkevičius priėjo baigiantis pavasario sesijai. „Man nepatinka, kad svarbūs projektai prieš balsavimą neaptariami. Frakcijos vadovybė paprasčiausiai tik nurodo, kaip balsuoti. Daugiau kaip metus apie tai kalbu, bet manęs niekas negirdi“, – tuomet dėstė konservatorius. Jo nuomone, visais klausimais diskusijos turi vykti partijoje, frakcijoje ir skyriuose. Palikti pačios TS–LKD E.Jurkevičius teigė neketinąs, tik – jos frakciją Seime. Parlamentaras tikino nebijąs kaltinimų griaunant valdančiųjų vienybę.